HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
07-06-2013 tarihinde, 13:24 saatinde eklendi
“Hizbullah’a katılan Peygamber de olsa bizim düşmanımızdır”
“Hizbullah’a katılan Peygamber de olsa bizim düşmanımızdır”
Lübnan eski Başbakanı Sa’d Hariri liderliğindeki Mustakbel Partisi Hizbullah’ın olduğu bir hükümete katılmayacaklarını açıkladı.

YDH-El Mustakbel Partisi Kültür ve Siyaset Sorumlusu Muhammed Selam, Lübnan’dan yayın yapan LBC televizyonunda katıldığı bir programda Hizbullah’ın bulunduğu bir hükümette yer almayacaklarını belirterek “Hatta Hz. Muhammed dahi Hizbullah’ın bulunduğu bir hükümete katılsa, biz bunda yer almayacağız” dedi.

Dün yayımlanan Kelamu’n- Nas adlı programda Hizbullah’ın Kusayr’daki müdahalesinden dolayı son derece öfkeli olduğu gözlemlenen Muhammed Selam, Hizbullah’a yönelik ifadelerini daha da sertleştirerek “Hatta, Hz Muhammed bile Hizbullah’la olsa bizim düşmanımızdır” diye konuştu.

Batılı ülkeler ve Körfez'deki Arap devletleri tarafından desteklenen ve Suriye'deki silahlı gruplar destekleyen el-Mustakbel Partisi öncüğündeki 14 Mart Cephesi, Hizbullah'ın Kusayr'da düzenlenen operasyonlara katılmasını sert sözlerle eleştirirken, Hizbullah bu kentteki Lübnan vatandaşlarını savunduğunu belirtiyor. 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Hüseyin Belgi tarafından 07-06-2013 13:35:10 Tarihinde yazıldı.
Doğru Söze ne denir.
Bu ne şiddet bu ne celal.Biz zaten sizin Hz.Peygamberin olduğu tarafta yer almayacağınızı biliyoruzda, yinede söylediğin iyi olmuş.Yaptığınız oyunların ilelebet devam edeceğini sanmıştınız.Şimdi ayağınızı zaman varken denk alın.Vesselam
tahir toprak tarafından 07-06-2013 14:55:18 Tarihinde yazıldı.
Kinini din edinenler..
Bu müstakbel yetkilisi ,vakıayı ne KADAR "güzel" özetlemiş...Kafasının arkasından konuşmadan,zihninde olanları ortaya saçıvermiş..Aslında TAAA İSLAM DEVRİMİ GERÇEKLEŞTİĞİ GÜNDEN BERİ,Devrime ve itikadına,liderlerine,takipçilerine "Din ve mezhep"kılıfıyla saldıran Suudilerin-selefilerin şeflerinin ,SUUT ve KATARIN kanlı dolarlarının etki alanına giren çevrelerin,kafalarının arkasında olan da budur..Hz. muhammed(aleyhimisselam),yahut başka bir peygamber gelip,"Deseki; yahu siz napıyorsunuz,eğer azcık vicdanınız varsa veyada ilahi dine inanıyorsanız,yeryüzünün talan edici,zorba firavunlarına karşı,destansı bir mücadele veren İran ve Hizbullahın yanında olmalısınız,durduğunuz yer firavun-nemrutların yanıdır"..Bu güruh ise,Herbiri kendine göre farklı gerekçeler öne sürüp,bu talebi geri çevirecek,gerçekte ise kin -nefret-kıskançlık-rant-koltuk-nefsi hastalıklar-ırkçılıklarından dolayı,Peygamberin emrini bile arkalarına atıp,işlerine gelmediği için ,düşmanlığa soyundular..Yukardaki amerikan askeri bunu itiraf etmiş,ama çoğu bunu itiraf etmek yerine,Yanlarından çıkarttıkları uydurma deliller ve tevillerle,kendilerini ve avanelerini kandırmaya devam ediyorlar..Selam hidayete tabi olanlara olsun.."İman edenler Allah yolunda, küfredenler ise Tağut yolunda savaşırlar..Şeytanın dostlarıyla savaşın..."
SAİM DALLI tarafından 07-06-2013 15:40:05 Tarihinde yazıldı.
ANLAYANA SİVRİSİNEK MİSALİ,DÖNEMİ KAPANMIŞTIR HİZBULLAH ÜZERİNDEN HZ PEYGAMBERE OLAN KİNLERİNİ KUSMALARINDA BÜYÜK ŞEYTANIN SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNMUŞLARDIR.
Bunlar insanlar tarih boyunca sürekli var olmuşlar bazen hz peygambere karşı kinlerini kendilerini hedef alan ayetlere bu sendenmi'dir yoksa ALLAH'tan mıdır diye itirazlarıyla ortaya koymuşlar bazende hz peygamberin mirasçılarına karşı duruşlarıyla ehli beyte düşmanlıklarıyla göstermişler zamanımız-dada hz peygamberin takipçiliğini fiili olarak hayata geçiren düşmanları tarafından meziyetleri inkar edilemeyen iftarımız düşmanlarımızın korkulu rüyası Hizbullaha karşı bu söylemleri kendilerinin kimin taraftarı olduğunu açık beyan ortaya koymuştur.
Diğer İlgili Başlıklar
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Hizbullah ve Emel’den provokasyon uyarısı 19-12-2019 tarihinde eklendi
Amerika’dan Lübnan’a yeni hükümet şartı 16-12-2019 tarihinde eklendi
Lübnan’da hükümet süreci sil baştan 09-12-2019 tarihinde eklendi
İsrail: Hizbullah, güneyde etkinliğini arttırdı 06-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
02:34 (14.08.2020)
İran'ın Venezuela Büyükelçisi, İran petrol tankerlerinin Amerika tarafından durdurulduğuna dair haberleri yalanladı.
02:12 (14.08.2020)
Irkçı İsrail rejimine ait helikopterler Gazze'nin doğusundaki Şucaiye'yi vurdu.
01:01 (14.08.2020)
Amerika'nın İsrail Büyükelçisi: Batı Şeria'nın ilhakını durdurma kararı geçici.
01:00 (14.08.2020)
Trump'ın damadı: İsrail ile Emirliklerin anlaşması, bir buçuk yıllık görüşmelerin sonucu.
01:00 (14.08.2020)
Wall Street Journal, Amerika'nın İran'a ait yakıt taşıyan dört gemiyi durdurduğunu ve bu gemilerin şu anda Houston'a doğru hareket etmekte olduğunu bildirdi.
01:00 (14.08.2020)
İsrail Kanal 11'e açıklama yapan İsrailli bir kaynak: Bahreyn, İsrail'le ilişkilerini normalleştirdiğini açıklayan bir sonraki ülke olacak.
02:43 (13.08.2020)
El Cezire: Amerikan Merkez Kuvvetleri Komutanlığı: İki gemi ve bir helikopterle desteklenen İran kuvvetleri uluslararası sularda bir gemiyi ele geçirdi.
23:48 (12.08.2020)
Irak'ın Nasıiye kentinde Amerikan askeri konvoyuna saldırı düzenlendi. Saldırıyı "İkinci 1920 Devrimi Tugayları" adlı örgüt üstlendi.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım