HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
06/02/2011 tarihinde, 18:00 saatinde eklendi
Nasrullah: Mısır’da tanık olduğumuz gerçek bir halk devrimidir
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Mısır’da tüm din mensuplarının ve halkın her kesiminin yer aldığı gerçek bir halk devriminin söz konusu olduğunu söyledi.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Mısır’da tüm din mensuplarının ve halkın her kesiminin yer aldığı gerçek bir halk devriminin söz konusu olduğunu söyledi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Mısırlı devrimcilere destek vermek amacıyla yaptığı konuşmasında, İran devrimi sırasında da bu devrimin Amerika tarafından yapıldığına dair yönlendirmeler yapıldığını hatırlatarak benzer yönlendirmelerin şimdi Mısır için söz konusu edildiğine dikkat çekti ve Mısır’da tanık olunan şeyin gerçek bir halk devrimi olduğunu söyledi.

 

“Mısır devrimi bu ülke halkının iradesi ve kararıyla başlamıştır, gösteriler yapan ve şehitler veren de bu halktır” diyen Hizbullah Genel Sekreteri, Mısır devriminde yabancıların parmağı olduğuna yönelik ithamların temelsiz olduğunu belirterek bu tür değerlendirmelerin Mısır halkına ve gençlerine hakaret olduğunu söyledi.

 

Mısır rejiminin Amerikalı ve İsrailli dostlarının bu ülkede yaşanan süreci bir ekmek ve geçim devrimi olarak yansıtmaya çalışarak Mısır halkının bilincine hakaret ettiğini savunan Nasrullah, “Bugün Mısır’daki halk devrimi, özgürlükçülerin ve yalın ayaklıların devrimidir ve yalnızca Mısır halkının iradesi söz konusudur” dedi.

 

ABD ve Avrupa’nın Mısır halkının hak talebine saygı duyduklarına ilişkin açıklamaların büyük bir kandırmacadan ibaret olduğunu belirten Seyyid Hasan Nasrullah, “Mısır rejiminin en büyük destekçisi olan Amerika’nın 30 yıl boyunca bu diktatörlüğü destekledikten sonra şimdi bu rejimin yıkılmasını istediğine kim inanabilir? Kesinlikle hiç kimse böylesine büyük bir yalana inanmamaktadır” dedi.

 

Mısır halkına destek vermekte geciktikleri için Mısır halkından özür dileyen Seyyid Hasan Nasrullah, Hizbullah’ın İsrail saldırıları sırasında Gazze halkına yiyecek ve ilaç yardımı yapmaktan başka bir amacının olmamasına rağmen Mısır rejiminin bunu büyüterek Hizbullah’ın Mısır’da Şiiliği yayarak Mısır rejimini devirmeye çalıştığı şeklinde yansıttığını hatırlattı ve “destekte gecikmemizin sebebi, Mısır halkının başlattığı bu onurlu yürüyüşü korumaktı. Desteğimizi daha önce açıklasaydık halkı Hizbullah’ın Hamas’ın veya İslam Devrimine bağlı hücrelerin kışkırttığını söyleyeceklerdi. Nitekim biz destek açıklamamızı geciktirmemize rağmen Mısır televizyonları bu suçlamalarda bulundu” dedi.

 

Mısır’da Hıristiyanların Müslümanlarla yan yana bulunduğu ve tüm halk kesimlerinin yer aldığı bu devrimin gerçek bir halk devrimi olduğunu belirten Hizbullah genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, bu devrimin bölgeyi ve dünyayı değiştirecek potansiyeller taşıdığına işaret ederek Mısır halkından bu devrimin kıymetinin farkında olmasını ve kazanımlarını korumasını istedi.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım