Erbil’deki Mossad bürosuna roket saldırısı

img
Erbil’deki Mossad bürosuna roket saldırısı YDH

Iraklı direniş gruplarının Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki Mossad karargahına düzenlediği roket saldırısında ölen İsrailliler olduğu öne sürüldü.
YDH- ‘Katar Acil’ haber ajansı, ırkçı İsrail rejimi Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in Birleşik Arap Emirliklerini ziyaret etmesiyle eş zamanlı olarak Irak Kürdistan Bölgesi’nin başkenti Erbil’de bulunan Mossad karargahının roketlerle vurulduğunu bildirdi.

   Iraklı haber kaynaklarına dayandırılan haberde Erbil’de roketlerle vurulan binanın ırkçı İsrail rejimi istihbarat servisi Mossad tarafından izleme ve operasyon merkezi olarak kullanıldığı belirtildi ve saldırı sonucu ölenlerin olduğu iddia edildi.

Saldırıyla ilgili olarak Irak Kürdistan Bölgesi yönetiminden ya da ırkçı İsrail rejiminden herhangi bir açıklama yapılmadığını belirten ‘Katar Acil’ haber ajansı, saldırının ırkçı İsrail rejimi Dışişleri Bakanı Yair Lapid’in Birleşik Arap Emirlikleri’ni ziyaret etmesiyle eş zamanlı gerçekleşmesine dikkat çekti.

Daha önce de Irkçı İsrail rejimi istihbarat servisinin Irak Kürdistan Bölgesi’ndeki bir merkezinin saldırıya uğradığına dair haberler yayımlanmış; Kürdistan Bölgesel yönetimi haberi yalanlarken ırkçı İsrail rejimi konuyla ilgili bir açıklama yapmamıştı.