HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ | GİZLİLİK POLİTİKASI |
03/08/2010 tarihinde, 23:07 saatinde eklendi
Nasrullah: Lübnan ordusuna uzanan elleri kırarız
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Lübnan askerlerinin Direniş’in kardeşleri olduğunu belirterek İsrail’in her türlü saldırısına karşı Lübnan ordusunun yanında yer alacaklarını açıkladı.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Lübnan askerlerinin Direniş’in kardeşleri olduğunu belirterek İsrail’in her türlü saldırısına karşı Lübnan ordusunun yanında yer alacaklarını açıkladı.

 

Salı gecesi Beyrut’un Dahiye semtinde video konferans aracılığıyla halka seslenen Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’in Lübnan’a yönelik saldırılarını çeşitli şekillerde sürdürdüğünü belirterek İsrail’in 2006 yılındaki savaştan bu yana 1701 sayılı BM kararını defalarca çiğneyerek havadan ve karadan Lübnan egemenliğini ihlal ettiğini söyledi.

 

İsrail’in bugünkü saldırısının da her zamanki saldırganlığının bir devamı olduğunu kaydeden Seyyid Nasrullah, Lübnan ordusunun bu saldırıya kahramanca karşı koyduğunu ifade etti.

 

Hizbullah’ın bugünkü saldırıyı daha ilk anından itibaren dikkatle izlediğini ve tüm Hizbullah birimlerinin Lübnan ordusuyla temas halinde alarm durumuna geçirildiğini belirten Nasrullah, Lübnan ordu komutanı ile kurulan temasta Direniş’in savaşa hazır olduğunun bildirildiğini söyledi ve “Direniş’in ordunun emrinde olmaya hazır olduğunun bildirilmesi için orduyla temas kuruldu ve Direniş’in düşmanla savaşmaya hazır olduğu ordu komutanına bildirildi” dedi.

 

Cumhurbaşkanıyla, meclis başkanıyla ve başbakanla da temas kurduklarını ve aynı şeyi onlara da bildirdiklerini belirten Hizbullah genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Onlara, Direniş şu an hiçbir şey yapmayacak ve tam bir disiplin içerisinde davranarak ordunun emrinde olacak dedik” diye konuştu.

 

Yaşanan süreci son derece hassas diye niteleyen ve bu hassas durumun sakin olmayı gerektirdiğini belirten Hizbullah Genel Sekreteri, “Lübnan’ın bu saldırı karşısındaki mesajı şu oldu: Düşmanın her türlü saldırısına karşı bir karış toprağından dahi taviz verilmeyecektir. Lübnan kendisini savaşla tehdit edelerden korkmamaktadır” dedi.

 

Hizbullah’ın Lübnan ordusunu insani açıdan kardeşi, ulusal açıdan ise Lübnan onurunun simgesi olarak gördüğünü belirten Nasrullah, Lübnan ordusuna yapılacak herhangi bir saldırı karşısında sessiz kalmalarının söz konusu olamayacağını söyledi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Şunu açıkça söylüyorum ki düşman hangi mekanda Lübnan ordusuna saldıracak olursa Direniş’in eli ona uzanacaktır. Direniş bu konuda hiçbir şekilde ihmal göstermeyecek ve Lübnan ordusuna uzanan her türlü mütecaviz eli koparacaktır” dedi.

 

Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde Refik Hariri cinayetini sorgulayan uluslar arası mahkemenin basına sızan ilk kararına da değinen Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, ramazan ayı öncesinde düzenleyeceği bir basın toplantısında Hariri’nin İsrail tarafından öldürüldüğüne ilişkin son derece ciddi kanıtlar açıklayacağını söyledi.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Lübnan, enflasyonda dünya birincisi 23-09-2021 tarihinde eklendi
Lübnan Çalışma Bakanı: İran gemisi ABD ablukasını kırdı 16-09-2021 tarihinde eklendi
Lübnan için enerji toplantısı 08-09-2021 tarihinde eklendi
İlk akaryakıt gemisi Suriye’ye yanaşacak 02-09-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’daki akaryakıt karaborsacıları Suudi yandaşları 25-08-2021 tarihinde eklendi
Şeyh Naim Kasım: Düşmanın her saldırısına cevap vereceğiz 06-08-2021 tarihinde eklendi
İsrail, rejimi Hizbullah’ın çatışma kurallarına boyun eğdi 06-08-2021 tarihinde eklendi
İsrailli yetkililerden roket saldırısıyla ilgili açıklamalar 05-08-2021 tarihinde eklendi
İsrail’den Lübnan’a saldırı 05-08-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’dan İsrail yerleşkesine roket saldırısı 04-08-2021 tarihinde eklendi
Güncel
23:07 (14.09.2021)
Amerikan F15E savaş uçakları Irak Suriye sınır şeridine saldırdı. Saldırıda Halk Seferberlik Güçlerine ait iki araç vuruldu; ama can kaybı yaşanmadı.
14:09 (04.09.2021)
Pakistan İstihbarat Servisi Başkanı general Faiz Hamid, Taliban'ın davetiyle Kabil'e gitti.
23:19 (27.08.2021)
Pentagon Sözcüsü: Taliban, Kabil havaalanındaki askeri bölümlerden hiçbir yere hakim değil.
23:18 (27.08.2021)
Taliban: Kabil havaalanının Amerikan güçlerinin bulunduğu küçük bir bölüm hariç büyük bölümünü ele geçirdik.
23:07 (27.08.2021)
Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Ortadoğu Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov'la görüştü.
01:14 (05.08.2021)
El Meyadin muhabiri: İsrail savaş uçaklarının güney bölgelerinde uçuşuyla birlikte patlama sesleri duyuluyor.
13:47 (29.07.2021)
Irak'ın Nasıriye kentinde Amerikan güçlerine ait iki askeri lojistik konvoy saldırıya uğradı.
00:01 (14.07.2021)
El Meyadin: Kudüs'ün kuzeyineki Kalandiya kontrol noktasında ırkçı İsrail rejimi güçlerine ateş açıldı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yorgunların uzlaşmasıyla doğan Taliban emirliği
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım