HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ | GİZLİLİK POLİTİKASI |
11/08/2010 tarihinde, 01:01 saatinde eklendi
Nasrullah’ın açıklamalarının basındaki yankıları
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın Refik Hariri’nin İsrail tarafından öldürüldüğüne ilişkin belgeleri açıkladığı basın toplantısı, dünya basınında büyük yankı uyandırdı.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın Refik Hariri’nin İsrail tarafından öldürüldüğüne ilişkin belgeleri açıkladığı basın toplantısı, dünya basınında büyük yankı uyandırdı.

 

Es-Sefir gazetesi (Lübnan): Seyyid Hasan Nasrullah, gerçekleri ve belgeleri açıkladı, bunlardan en önemlisi de İsrail için casusluk yapan Ahmed Nasrullah’ın 13 Şubat 2005’te Refik Hariri’nin öldürüldüğü Saint George oteli civarında ele geçirilmesiydi.

 

Ed-Diyar gazetesi (Lübnan): Söz ustası ve düşman İsrail’e karşı Direniş’e inanan Seyyid Hasan Nasrullah, açık bir üslupla ve son derece net ve yalın deliller sunarak İsrail’i sanık sandalyesine oturttu.

 

El-İntikad dergisi (Lübnan/ Hizbullah’ın yayın organı): Hizbullah genel Sekreteri, gerçekleri ve Şehit Başbakan Refik Hariri’nin geçiş güzergahının kontrol altında tutulduğuna ilişkin görüntüleri açıkladı.

 

En-Nehar gazetesi (Lübnan/ 14 Mart yanlısı): Seyyid Hasan Nasrullah, Ensariye bölgesindeki operasyonu ifşa ederek, havadan çekilmiş görüntüleri ve İsrail casuslarının Lübnan’daki terörlere ilişkin itiraflarını yayımladı. Kesin olmayan bu kanıt ve veriler, yeni ufuklar açtı.

 

El-Liva gazetesi (Lübnan): İsrail casuslarının itiraflarına ilişkin video kasetlerinin ve havadan çekilmiş görüntülerin ifşa edilmesi soruşturmada yeni ufuklar açtı. Lahey mahkemesi sessiz. Lübnan hükümeti ve uluslar arası mahkemenin Savcısı Dainel Bellamare’nin buna tepkisi ne olacak?

 

El-Mustakbel gazetesi: (Lübnan/ Hariri ailesinin gazetesi): Hizbullah Genel Sekreteri Refik Hariri terörü konusundaki İsrail’e yönelik suçlamalarını tekrar etti. Nasrullah, Lübnan’da barış ve huzur istediklerini ve açıkladıklarının kesin ve sağlam deliller değil, kanıtlar olduğunu açıkladı.

 

Los Angeler Times (ABD): Hizbullah Lideri Hasan Nasrullah, düzenlediği basın toplantısında Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri teröründe İsrail’in rolünün bulunduğuna ilişkin belge ve kanıtlar gösterdi. Gösterilen belgeler arasında Refik Hariri’nin geçiş güzergahlarının İsrail casus uçakları tarafından çekilen ve Hizbullah’ın bu uçakların frekanslarına sızarak ele geçirdiği görüntüler de var.

 

Financial Times (İngiltere): Hizbullah Genel Sekreteri, Lübnan eski Başbakanı Refik hariri terörüyle ilgili esrarı ifşa etti. Nasrullah, Refik Hariri’nin geçiş güzergahlarının İsrail casus uçakları tarafından çekilen ve Hizbullah’ın ele geçirmeyi başardığı görüntüleri de yayımladı.

 

Washington Post (ABD): Hizbullah Genel Sekreteri, kendi deyimiyle Refik Hariri’nin İsrail tarafından öldürüldüğünü ispat eden belgeler açıkladı.

 

Fransız haber ajansı: Lübnan Hizbullah’ı, Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri öldürüldüğü yere ilişkin İsrail tarafından kaydedilen görüntüler yayımladı. Hizbullah Genel Sekreteri tarafından yayımlanan görüntüler arasında İsrail casus uçaklarının Refik Hariri’nin geçiş güzergahlarına ilişkin çektiği görüntüler de var.

 

Reuters (İngiltere): Hizbullah açıkladığı belgelerle İsrail’in Lübnan eski başbakanı Refik Hariri’nin öldürülmesinden sorumlu olduğunu açıkladı.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Lübnan, enflasyonda dünya birincisi 23-09-2021 tarihinde eklendi
Lübnan Çalışma Bakanı: İran gemisi ABD ablukasını kırdı 16-09-2021 tarihinde eklendi
Lübnan için enerji toplantısı 08-09-2021 tarihinde eklendi
İlk akaryakıt gemisi Suriye’ye yanaşacak 02-09-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’daki akaryakıt karaborsacıları Suudi yandaşları 25-08-2021 tarihinde eklendi
Şeyh Naim Kasım: Düşmanın her saldırısına cevap vereceğiz 06-08-2021 tarihinde eklendi
İsrail, rejimi Hizbullah’ın çatışma kurallarına boyun eğdi 06-08-2021 tarihinde eklendi
İsrailli yetkililerden roket saldırısıyla ilgili açıklamalar 05-08-2021 tarihinde eklendi
İsrail’den Lübnan’a saldırı 05-08-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’dan İsrail yerleşkesine roket saldırısı 04-08-2021 tarihinde eklendi
Güncel
23:07 (14.09.2021)
Amerikan F15E savaş uçakları Irak Suriye sınır şeridine saldırdı. Saldırıda Halk Seferberlik Güçlerine ait iki araç vuruldu; ama can kaybı yaşanmadı.
14:09 (04.09.2021)
Pakistan İstihbarat Servisi Başkanı general Faiz Hamid, Taliban'ın davetiyle Kabil'e gitti.
23:19 (27.08.2021)
Pentagon Sözcüsü: Taliban, Kabil havaalanındaki askeri bölümlerden hiçbir yere hakim değil.
23:18 (27.08.2021)
Taliban: Kabil havaalanının Amerikan güçlerinin bulunduğu küçük bir bölüm hariç büyük bölümünü ele geçirdik.
23:07 (27.08.2021)
Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Ortadoğu Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov'la görüştü.
01:14 (05.08.2021)
El Meyadin muhabiri: İsrail savaş uçaklarının güney bölgelerinde uçuşuyla birlikte patlama sesleri duyuluyor.
13:47 (29.07.2021)
Irak'ın Nasıriye kentinde Amerikan güçlerine ait iki askeri lojistik konvoy saldırıya uğradı.
00:01 (14.07.2021)
El Meyadin: Kudüs'ün kuzeyineki Kalandiya kontrol noktasında ırkçı İsrail rejimi güçlerine ateş açıldı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yorgunların uzlaşmasıyla doğan Taliban emirliği
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım