İsrailli general: Hizbullah, İsrail'in bilincine yenilgi imajını kazıdı

img
İsrailli general: Hizbullah, İsrail'in bilincine yenilgi imajını kazıdı YDH

İsrail ordusundan yedek bir general, Hizbullah'ın son dönemde gerçekleştirdiği etkili operasyonlarla İsrail’in bilincine yenilgi imajını kazıdığını söyledi.




İsrailli general: Hizbullah, İsrail'in bilincine yenilgi imajını kazıdı

YDH- İsrail ordusunun eski Filistin işlerinden sorumlu koordinatörü Tümgeneral Yedek Eitan Dangote, Metula gibi kuzey yerleşim yerlerinde alt yapının ciddi şekilde tahrip olduğunu açıkladı.

Bir sonraki hedefin Kiryat Şimona olduğunu vurgulayan Dangote, aksine Güney Lübnan'ın altyapı açısından güçlendirilmiş olduğunu vurguladı.

İsrail Kamu Yayın Kuruluşu KAN’da yapılan bir yorumda ise “Hizbullah sınır boyunca her hareketi izliyor, kuzeydekilerin hayatta kalıp kalmayacağı, Hizbullah'ın kararlarına bağlı” ifadesi kullanıldı.

KAN’ın kuzey muhabiri Robbie Hammarschlag, “Metulla'da büyük bir hasar var. Ancak orada olduğunuzda savunmasızlığın boyutunu anlayabilirsiniz” dedi.

Tüm yerleşimin Hizbullah'ın gözetimi altında olduğunu ve son günlerde çok sayıda füze ile hedef alındığını kaydeden Hammarschlag şunları söyledi:

“Burada haber yapıyorsam, bu Hizbullah'ın beni öldürmemeyi tercih etmesinden kaynaklanıyor. Kuzey sınırı boyunca her hareketi izliyorlar. Kuzeyde karşı karşıya olduğumuz gerçek bu. Hayatta kalanlar, hayatlarını Hizbullah'ın seçimlerine borçlular.”