HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
30/04/2010 tarihinde, 17:08 saatinde eklendi
Nasrullah: Yeni bir savaşta bölgenin haritası değişir
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’in bölgede herhangi bir savaş başlatmasının bölge haritasının değişmesine sebep olacağını söyledi.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’in bölgede herhangi bir savaş başlatmasının bölge haritasının değişmesine sebep olacağını söyledi.

 

Kuveyt’ten yayın yapan er-Rey, televizyonuna demeç veren Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’in Scud füzeleri iddialarını bir psikolojik savaş manevrası olarak niteledi ve İsrail’in Lübnan’a ve Direniş’e karşı başlattığı her psikolojik savaşta yenildiğini söyledi.

 

İsrail’in Direniş’e yönelik psikolojik savaşının Direniş’in daha da güçlenmesine sebep olduğunu hatırlatan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail ve Amerika’nın Hizbullah’a Scud füzeleri verildiğine yönelik iddialarının da herhangi bir esasa dayanmayan Suriye ve Direniş üzerinde korku ve baskı yaratmaya yönelik bir psikolojik savaş manevrası olduğunu ifade etti.

 

“Biz sürekli olarak İsrail tarafından hedef alınan milletlimizin izzetini, onurunu ve varlığını koruyabilecek güçteyiz” diyen Nasrullah, Scud füzeleri konusunda söz söyleyenlerin bunu ispat edebilecek hiçbir delillerinin bulunmadığını vurguladı.

 

İsrail ve Amerika’nın Scud füzeleri konusundaki korku ve baskı yaratmayı amaçlayan çabalarının ardında bir savaşın gizli olmadığını belirten Seyyid Hasan Nasrullah, Amerika ve İsrail’in bununla herhangi bir savaş yapmadan siyasi ve psikolojik açıdan kazanımlar elde etmeyi amaçladığını söyledi.

 

İsrail ve ABD’nin bu psikolojik savaşla sadece Hizbullah’ın silah edinmesini değil, iradesini, kararlılığını ve ideallerini de hedef aldığına dikkat çeken Seyyid Hasan Nasrullah, Direniş’in vaatlerini nasıl yerine getirdiğinin 2006 yılındaki savaşta ispat edildiğini belirterek “İsrail’in bölgenin herhangi bir noktasında başlatacağı herhangi bir savaş, bölgenin haritasının değişmesiyle sonuçlanacaktır” dedi.

 

Mısır’ın Hizbullah davası diye adlandırılan davada verdiği karara da değinen Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Mısır mahkemesinin sadece Gazze’ye yardım etmek için çalışan mücahitler hakkında verdiği bu karar zalimce ve tam anlamıyla siyasi bir karardır” dedi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Mısır mahkemesinin kararıyla ilgili olarak “Biz, kardeşlerimiz Mısır’da yakalandığı zaman da söylemiştik. Bizim bu kardeşlerimiz, direnişçi, mücahit ve onurlu kişilerdir. Mısır Yüksek Güvenlik Mahkemesi yargıcının onlar hakkında söylediklerinin gerçeklikle hiçbir ilgisi yoktur. Bu kişilerin tek gerçek suçu Gazze Şeridi’ndeki kardeşlerine yardım eli uzatmak ve onlara meşru savunmalarını yapabilmeleri için yardım etmektir” dedi.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
02:34 (14.08.2020)
İran'ın Venezuela Büyükelçisi, İran petrol tankerlerinin Amerika tarafından durdurulduğuna dair haberleri yalanladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım