HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
02/08/2010 tarihinde, 15:52 saatinde eklendi
Hizbullah ve Emel’den tüm düzeylerde işbirliği kararı
YDH- Hizbullah ve Emel’in iki stratejik müttefik parti olarak tüm düzeylerde işbirliği ve koordinasyon içerisinde bulunacakları açıklandı.

YDH- Hizbullah ve Emel’in iki stratejik müttefik parti olarak tüm düzeylerde işbirliği ve koordinasyon içerisinde bulunacakları açıklandı.

 

Lübnan’dan yayın yapan el-Menar televizyonunun haberine göre Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’la Lübnan Meclis Başkanı ve Emel Hareketi Lideri Nebih Berri, dün gece yaptıkları görüşmede Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’le Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın son Lübnan ziyaretini değerlendirdi.

 

Emel Hareketi Lideri Nebih Berri’nin Siyasi danışmanı Ali Hasan Halil ile Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın siyasi danışmanı Hüseyin Halil’in de katıldığı görüşmede Lübnan’da ve bölgede yaşanan gelişmelerin özellikle de Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’le Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın son Lübnan ziyaretinin ele alındığı bildirildi.

 

Seyyid Nasrullah ve Berri’nin görüşmede Katar Emiri Hamad bin Halife’nin güney Lübnan’a yaptığı ziyareti “tarihi, kardeşçe ve özel” diye niteledikleri ve “Katar Emiri’nin bu ziyaretinin onun Lübnan halkına, ordusuna ve Direniş’e verdiği kahramanca desteğin bir ifadesi” olduğunu belirttikleri ifade edildi.

 

İsrail’in Lübnan’ı, kurumları ve Lübnan’ın ulusal bütünlüğünü hedef alan tehditlerini kınayan liderler, İsrail savaş uçaklarının Lübnan hava sahasına yönelik ihlallerinin de 1701 sayılı BM kararına aykırı olduğunu vurguladılar.

 

Lübnan ordusunun İsrail hesabına casusluk yapan şebekelere yönelik operasyonlarını da değerlendiren Berri ve Nasrullah, Lübnan yargısının ülkenin ulusal güvenliğini hedef alan bu kişileri en ağır şekilde cezalandırması gerektiğini ifade ettiler.

 

Görüşmede ayrıca Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’la Emel Lideri Nebih Berri’nin iki parti arasındaki derin stratejik işbirliğine vurgu yaptığı ve iki parti arasında her düzeyde işbirliği ve koordinasyon içerisinde bulunacağını belirttiği ifade edildi.

 

İki liderin Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’le Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın son Lübnan ziyareti ve Lübnanlı yetkililerle yaptıkları üçlü görüşmeler konusunda herhangi bir somut açıklamada bulunmaması dikkat çekici bulundu.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım