HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
03/08/2010 tarihinde, 23:07 saatinde eklendi
Nasrullah: Lübnan ordusuna uzanan elleri kırarız
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Lübnan askerlerinin Direniş’in kardeşleri olduğunu belirterek İsrail’in her türlü saldırısına karşı Lübnan ordusunun yanında yer alacaklarını açıkladı.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Lübnan askerlerinin Direniş’in kardeşleri olduğunu belirterek İsrail’in her türlü saldırısına karşı Lübnan ordusunun yanında yer alacaklarını açıkladı.

 

Salı gecesi Beyrut’un Dahiye semtinde video konferans aracılığıyla halka seslenen Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’in Lübnan’a yönelik saldırılarını çeşitli şekillerde sürdürdüğünü belirterek İsrail’in 2006 yılındaki savaştan bu yana 1701 sayılı BM kararını defalarca çiğneyerek havadan ve karadan Lübnan egemenliğini ihlal ettiğini söyledi.

 

İsrail’in bugünkü saldırısının da her zamanki saldırganlığının bir devamı olduğunu kaydeden Seyyid Nasrullah, Lübnan ordusunun bu saldırıya kahramanca karşı koyduğunu ifade etti.

 

Hizbullah’ın bugünkü saldırıyı daha ilk anından itibaren dikkatle izlediğini ve tüm Hizbullah birimlerinin Lübnan ordusuyla temas halinde alarm durumuna geçirildiğini belirten Nasrullah, Lübnan ordu komutanı ile kurulan temasta Direniş’in savaşa hazır olduğunun bildirildiğini söyledi ve “Direniş’in ordunun emrinde olmaya hazır olduğunun bildirilmesi için orduyla temas kuruldu ve Direniş’in düşmanla savaşmaya hazır olduğu ordu komutanına bildirildi” dedi.

 

Cumhurbaşkanıyla, meclis başkanıyla ve başbakanla da temas kurduklarını ve aynı şeyi onlara da bildirdiklerini belirten Hizbullah genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Onlara, Direniş şu an hiçbir şey yapmayacak ve tam bir disiplin içerisinde davranarak ordunun emrinde olacak dedik” diye konuştu.

 

Yaşanan süreci son derece hassas diye niteleyen ve bu hassas durumun sakin olmayı gerektirdiğini belirten Hizbullah Genel Sekreteri, “Lübnan’ın bu saldırı karşısındaki mesajı şu oldu: Düşmanın her türlü saldırısına karşı bir karış toprağından dahi taviz verilmeyecektir. Lübnan kendisini savaşla tehdit edelerden korkmamaktadır” dedi.

 

Hizbullah’ın Lübnan ordusunu insani açıdan kardeşi, ulusal açıdan ise Lübnan onurunun simgesi olarak gördüğünü belirten Nasrullah, Lübnan ordusuna yapılacak herhangi bir saldırı karşısında sessiz kalmalarının söz konusu olamayacağını söyledi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Şunu açıkça söylüyorum ki düşman hangi mekanda Lübnan ordusuna saldıracak olursa Direniş’in eli ona uzanacaktır. Direniş bu konuda hiçbir şekilde ihmal göstermeyecek ve Lübnan ordusuna uzanan her türlü mütecaviz eli koparacaktır” dedi.

 

Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde Refik Hariri cinayetini sorgulayan uluslar arası mahkemenin basına sızan ilk kararına da değinen Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, ramazan ayı öncesinde düzenleyeceği bir basın toplantısında Hariri’nin İsrail tarafından öldürüldüğüne ilişkin son derece ciddi kanıtlar açıklayacağını söyledi.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
02:34 (14.08.2020)
İran'ın Venezuela Büyükelçisi, İran petrol tankerlerinin Amerika tarafından durdurulduğuna dair haberleri yalanladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım