HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
04/08/2010 tarihinde, 21:45 saatinde eklendi
Şeyh Kasım: Hizbullah’ın vereceği karşılıktan İsrail sorumlu olacak
YDH- Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, ne zaman sabredilip ne zaman karşılık verileceğine ilişkin kararı kendilerinin vereceğini belirterek sabırlarının sınırsız olmadığı mesajını verdi.

YDH- Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, ne zaman sabredilip ne zaman karşılık verileceğine ilişkin kararı kendilerinin vereceğini belirterek sabırlarının sınırsız olmadığı mesajını verdi.

 

Fransız haber ajansına demeç veren Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Hizbullah’ın ne zaman sabredileceği ve ne zaman uygun bir karşılık verileceği konusunu İsrail’in saldırı şekline göre belirlediğini söyledi ve “İsrail, sınırlı saldırılarının karşılıksız kalacağını düşünüyorsa yanılıyor” dedi.

 

Hizbullah’ın sabretme zamanını da uygun bir karşılık verme zamanını da Lübnan’ın çıkarlarını ve iç siyasi şartlarını gözeterek kendisinin belirlediğini kaydeden Şeyh Naim Kasım, “İsrail, Lübnan’ı viran etmekle tehdit ettiği zaman Hizbullah’ın azap verici gücünü de biliyor, dolayısıyla Hizbullah’ın vereceği karşılıktan onlar sorumlu olacaktır” diye konuştu.

 

İsrail’in tüm noktalarının Hizbullah’ın menzilinde olduğunu ve herhangi bir saldırı karşısında İsrail’in de bedelelr ödeyeceğini belirten Şeyh Kasım, “İsrail’in hiçbir saldırısını ve hiçbir yıkımını cevapsız bırakmayacağız” dedi.

 

“İsrailliler şunu bilmelidir ki Lübnan’a sınırlı dahi olsa yaptıkları her türlü saldırı karşılığında bize de uygun bir şekilde cevap verme hakkı vermektedirler” diyen Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, İsrail askerleriyle Lübnan askerleri arasında yaşanan çatışmayla ilgili olarak ise “Dünkü olaylar dizginlendi ve mesele aydınlığa kavuştu, Lübnan İslami Direnişi’nin bu konuda yapacağı bir şey yok” diye konuştu.

 

Buna rağmen Hizbullah’ın bu tür bir saldırının tekrar durumunda sessiz kalmayacağını belirten Şeyh Naim Kasım, Hizbullah’ın şu an İsrail’le caydırıcılık dengesi aşamasında bulunduğuna dikkat çekti ve “İsrail, şu an Hizbullah’ın tutum ve davranışlarını caydırıcılık dengesini gözeterek belirlediğini ve İsrail’i saldırısına karşı bedeller ödemeye mecbur edecek bir tutum içerisinde olduğunu biliyor” dedi.

 

İsrail askerlerinin salı günü sınırdaki bir ağacı kesmeye çalışması ve Lübnan ordusunun ateş açması üzerine yaşanan çatışmada bir Lübnanlı gazeteciyle üç Lübnan askeri ölmüş, biri ağır iki İsrail askerinin yaralanmasıyla sonuçlanan çatışmada yarbay rütbesindeki bir İsrailli subay da Lübnan ordusu tarafından öldürülmüştü.

 

Lübnan, İsrail askerlerinin kesmeye çalıştığı ağacın sınırın Lübnan tarafında olduğunu belirtirken BM Barışı Koruma Gücü UNIFIL’in sözcüsü ağacın İsrail tarafında olduğunu öne sürüyor.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım