HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
24/08/2010 tarihinde, 03:30 saatinde eklendi
Lübnanlı siyasilerden hükümeti düşürme tehdidi
YDH- Lübnan’ın önde gelen siyasetçilerinden Dürzi Tevhit Partisi Lideri Viam Vehhab ve Nasırcı Toplum Hareketi Lideri Usame Sa’d, Başbakan Sa’d Hariri’ye sert eleştiriler yönelterek hükümeti düşürme tehdidinde bulundu.

YDH- Lübnan’ın önde gelen siyasetçilerinden Dürzi Tevhit Partisi Lideri Viam Vehhab ve Nasırcı Toplum Hareketi Lideri Usame Sa’d, Başbakan Sa’d Hariri’ye sert eleştiriler yönelterek hükümeti düşürme tehdidinde bulundu.

 

İrna haber ajansının bildirdiğine göre Cemal Abdunnasır yanlısı Nasırcı Toplum Hareketi Lideri Usame Sa’d, bugün yaptığı bir konuşmada Lübnan Başbakanı Sa’d Hariri’yi “ramazan masalcısı” diye niteleyerek Hariri’nin fitne çıkarmayı hedeflediğini ve kendini bir kahraman gibi göstermeye çalıştığını söyledi.

 

Refik Hariri cinayetini soruşturan uluslar arası mahkemeyi Amerikancı ve Siyonist nitelikli bir mahkeme olarak niteleyen Usame Sa’d,  Lübnan Başbakanı Sa’d Hariri’nin bazen bu mahkemeyi seçkin bir konuma yükselttiğini ve kendince kırmızıçizgiler belirlediğini bazen ise babasının cinayeti konusunda yalnızca gerçeklerin ortaya çıkarılmasını ve adaletin sağlanmasını istediğini belirterek Sa’d Hariri için “ramazan masalcısı” nitelemesinde bulundu.

 

Lübnan’ın önemli Dürzi partilerinden olan Tevhit Partisi’nin Lideri Viam Vehhab ise düzenlediği basın toplantısında Lübnan Başbakanının ülkede fitne tehlikesini hissettiğini ancak onun uluslar arası mahkeme hakkındaki görüşlerinin doğru olmadığını söyledi.

 

Hariri’nin uluslar arası mahkemenin eylülde açıklanacağı belirtilen iddianamesinin ertelenmesi yönündeki çabasının bu mahkemenin hükmünü açıklamasından daha kötü olduğunu savunan Vehhab, “Başbakanın yapması gereken şey, Lübnan’ın bu mahkemeye verdiği mali desteği durdurmak ve Lübnanlı yargıçları bu mahkemeden çekmektir” dedi.

 

Uluslar arası mahkemenin Savcısı Daniel Bellamaire’in kanıtlarının birer yalandan ibaret olduğunu belirten Viam Vehhab, Uluslar arsı mahkemenin Lübnan içerisinde fitne çıkarmaya çalıştığını söyledi.

 

Viam Vehhab, muhalif partilerin Lübnan hükümetine uluslar arası mahkemede yalancı tanıklıkta bulunan kişiler hakkında karar vermesi için süre tanıdığını belirterek hükümetin bunu yapmaması durumunda düşürüleceğini söyledi.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım