HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
16/02/2011 tarihinde, 23:42 saatinde eklendi
Nasrullah:İmad Muğniye'nin intikamı alınacak
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Şam’da düzenlenen bir suikast sonucu hayatını kaybeden Hizbullah Komutanı İmad Muğniye’nin intikamının alınacağını söyledi.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Şam’da düzenlenen bir suikast sonucu hayatını kaybeden Hizbullah Komutanı İmad Muğniye’nin intikamının alınacağını söyledi.

 

Lübnan’da Hizbullah’ın düzenlediği “Şehitler Günü” törenleri münasebetiyle bir konuşma yapan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, 12 Şubat 2008’de Şam’da uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden Hizbullah Komutanı İmad Muğniye’nin intikamının kesinlikle alınacağını söyledi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın Beyrut’un Dahiye semtinde yaptığı konuşmaya İsrail’in saldırıları sırasında Gazze halkına yardım yapmak için bulunduğu Mısır’da Hüsnü Mübarek rejimi tarafından tutuklanan; ancak Mısır devrimi sırasında cezaevinden kaçmayı başaran Hizbullah üyelerinden Sami Şehab’ın da katıldığı bildirildi.

 

Hizbullah’ın işgal altındaki toprakların kurtarılması yönündeki mücadelesini sürdüreceğini belirten Seyyid Nasrullah, Filistin meselesine de değindiği konuşmasında “Adalet tüm mültecilerin dönmesi, işgal altındaki tüm Filistin topraklarında bir Filistin devletinin kurulması ve savaş suçlularının kısas edilmesiyle sağlanır. Bölgede ancak o zaman kalıcı bir barış ve güvenlik sağlanmış olur. Uyduruk barış arayışları ve tavizler verilmesi, hakkın sahibine iadesini sağlamayacaktır. Katillerin ödüllendirilmesi demek olan bu yöntem bölgeye asla barış getirmeyecektir” dedi.

 

Hüsnü Mübarek’in devrilmesiyle sonuçlanan devrimden dolayı bir kez daha Mısır halkını tebrik eden Seyyid Hasan Nasrullah, Mısırlı gençlere devrim sırasında Gazze’ye yardım yaptığı için tutuklanan Hizbullah üyelerinin cezaevinden kurtarılması konusundaki yardımlarından dolayı teşekkür etti.

 

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak’ın Mısır ve Tunus’ta yaşanan gelişmelerden kaygı duyduklarını belirten açıklamasının İsrail’in bölgede yeni savaş senaryoları peşinde olduğunu gösterdiğini belirten Seyyid Hasan Nasrullah, yeni bir savaş olması durumunda İsrail işgali altındaki Filistin topraklarının özgürlüğe kavuşturulacağını söyledi.

 

İmad Muğniye’nin intikamının alınacağı yönündeki kararlarına şiddetla bağlı olduklarını belirten Nasrullah, “Siyonist rejim şeflerine ve generallerine söylüyorum, dünyanın hangi noktasına giderseniz gidin her zaman şunu aklınızda tutun ki İmad Muğniye’nin kanı yerde kalmayacaktır, biz bunun intikamını sizden alacağız” dedi.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım