HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ | GİZLİLİK POLİTİKASI |
07-06-2013 tarihinde, 13:24 saatinde eklendi
“Hizbullah’a katılan Peygamber de olsa bizim düşmanımızdır”
“Hizbullah’a katılan Peygamber de olsa bizim düşmanımızdır”
Lübnan eski Başbakanı Sa’d Hariri liderliğindeki Mustakbel Partisi Hizbullah’ın olduğu bir hükümete katılmayacaklarını açıkladı.

YDH-El Mustakbel Partisi Kültür ve Siyaset Sorumlusu Muhammed Selam, Lübnan’dan yayın yapan LBC televizyonunda katıldığı bir programda Hizbullah’ın bulunduğu bir hükümette yer almayacaklarını belirterek “Hatta Hz. Muhammed dahi Hizbullah’ın bulunduğu bir hükümete katılsa, biz bunda yer almayacağız” dedi.

Dün yayımlanan Kelamu’n- Nas adlı programda Hizbullah’ın Kusayr’daki müdahalesinden dolayı son derece öfkeli olduğu gözlemlenen Muhammed Selam, Hizbullah’a yönelik ifadelerini daha da sertleştirerek “Hatta, Hz Muhammed bile Hizbullah’la olsa bizim düşmanımızdır” diye konuştu.

Batılı ülkeler ve Körfez'deki Arap devletleri tarafından desteklenen ve Suriye'deki silahlı gruplar destekleyen el-Mustakbel Partisi öncüğündeki 14 Mart Cephesi, Hizbullah'ın Kusayr'da düzenlenen operasyonlara katılmasını sert sözlerle eleştirirken, Hizbullah bu kentteki Lübnan vatandaşlarını savunduğunu belirtiyor. 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Hüseyin Belgi tarafından 07-06-2013 13:35:10 Tarihinde yazıldı.
Doğru Söze ne denir.
Bu ne şiddet bu ne celal.Biz zaten sizin Hz.Peygamberin olduğu tarafta yer almayacağınızı biliyoruzda, yinede söylediğin iyi olmuş.Yaptığınız oyunların ilelebet devam edeceğini sanmıştınız.Şimdi ayağınızı zaman varken denk alın.Vesselam
tahir toprak tarafından 07-06-2013 14:55:18 Tarihinde yazıldı.
Kinini din edinenler..
Bu müstakbel yetkilisi ,vakıayı ne KADAR "güzel" özetlemiş...Kafasının arkasından konuşmadan,zihninde olanları ortaya saçıvermiş..Aslında TAAA İSLAM DEVRİMİ GERÇEKLEŞTİĞİ GÜNDEN BERİ,Devrime ve itikadına,liderlerine,takipçilerine "Din ve mezhep"kılıfıyla saldıran Suudilerin-selefilerin şeflerinin ,SUUT ve KATARIN kanlı dolarlarının etki alanına giren çevrelerin,kafalarının arkasında olan da budur..Hz. muhammed(aleyhimisselam),yahut başka bir peygamber gelip,"Deseki; yahu siz napıyorsunuz,eğer azcık vicdanınız varsa veyada ilahi dine inanıyorsanız,yeryüzünün talan edici,zorba firavunlarına karşı,destansı bir mücadele veren İran ve Hizbullahın yanında olmalısınız,durduğunuz yer firavun-nemrutların yanıdır"..Bu güruh ise,Herbiri kendine göre farklı gerekçeler öne sürüp,bu talebi geri çevirecek,gerçekte ise kin -nefret-kıskançlık-rant-koltuk-nefsi hastalıklar-ırkçılıklarından dolayı,Peygamberin emrini bile arkalarına atıp,işlerine gelmediği için ,düşmanlığa soyundular..Yukardaki amerikan askeri bunu itiraf etmiş,ama çoğu bunu itiraf etmek yerine,Yanlarından çıkarttıkları uydurma deliller ve tevillerle,kendilerini ve avanelerini kandırmaya devam ediyorlar..Selam hidayete tabi olanlara olsun.."İman edenler Allah yolunda, küfredenler ise Tağut yolunda savaşırlar..Şeytanın dostlarıyla savaşın..."
SAİM DALLI tarafından 07-06-2013 15:40:05 Tarihinde yazıldı.
ANLAYANA SİVRİSİNEK MİSALİ,DÖNEMİ KAPANMIŞTIR HİZBULLAH ÜZERİNDEN HZ PEYGAMBERE OLAN KİNLERİNİ KUSMALARINDA BÜYÜK ŞEYTANIN SÖZCÜLÜĞÜNE SOYUNMUŞLARDIR.
Bunlar insanlar tarih boyunca sürekli var olmuşlar bazen hz peygambere karşı kinlerini kendilerini hedef alan ayetlere bu sendenmi'dir yoksa ALLAH'tan mıdır diye itirazlarıyla ortaya koymuşlar bazende hz peygamberin mirasçılarına karşı duruşlarıyla ehli beyte düşmanlıklarıyla göstermişler zamanımız-dada hz peygamberin takipçiliğini fiili olarak hayata geçiren düşmanları tarafından meziyetleri inkar edilemeyen iftarımız düşmanlarımızın korkulu rüyası Hizbullaha karşı bu söylemleri kendilerinin kimin taraftarı olduğunu açık beyan ortaya koymuştur.
Diğer İlgili Başlıklar
Hizbullah Mikati’nin başbakanlığına neden destek verdi 29-07-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’da hükümet umudu arttı 27-07-2021 tarihinde eklendi
Mısır istihbaratı Hizbullah’la temasta 25-07-2021 tarihinde eklendi
Hizbullah’tan Küba’ya destek 15-07-2021 tarihinde eklendi
İsrail’den Hizbullah’a karşı uluslararası savaş çağrısı 12-07-2021 tarihinde eklendi
Hizbullah: Şam ihtiyaç duyduğu sürece Suriye’deyiz 05-07-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’da ilaç stokları tükeniyor 05-07-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’dan Suriye’ye sürpriz ziyaret 23-06-2021 tarihinde eklendi
Nasrullah: Akaryakıt krizi bir günde çözülebilir 09-06-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’dan İsrail hedeflerine roket saldırısı 19-05-2021 tarihinde eklendi
Güncel
13:47 (29.07.2021)
Irak'ın Nasıriye kentinde Amerikan güçlerine ait iki askeri lojistik konvoy saldırıya uğradı.
00:01 (14.07.2021)
El Meyadin: Kudüs'ün kuzeyineki Kalandiya kontrol noktasında ırkçı İsrail rejimi güçlerine ateş açıldı.
00:32 (06.07.2021)
El Cezire: Iraklı bir güvenlik kaynağı: Bağdat'taki ABD elçiliğinde bulunan hava savunma sistemi kendisine yaklaşan bir insansız uçağı düşürdü.
16:10 (02.07.2021)
Bir Afgan güvenlik yetkilisi, Herat'tan Kabil'e giden uçağa yapılan bombalı saldırı girişimi önlendi.
18:04 (21.06.2021)
"Filistinli direniş grupları kısa bir süre sonra sahadaki durumu ve ablukaya karşı verilecek cevabı ele alacakları bir toplantı yapacak."
00:53 (18.06.2021)
Unews: Irkçı İsrail rejimi uçakları Gazze'ye saldırı düzenliyor.
00:52 (18.06.2021)
İbranice kaynaklar: Sirenlerin aktif olmasından sonra Gazze çevresindeki yerleşimlerde patlama sesi duyuldu.
00:50 (18.06.2021)
Irkçı İsrail rejimi medyası, sirenlerin füzelerden dolayı değil, açılan ateşten dolayı aktif hale geçtiğini bildirdi.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
‘Nakba’ Filistin’in toprak kaybetmesi değil, direniş bilincini kaybetmesidir
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım