ABD güçleri SDG militanlarıyla ortak tatbikat yaptı

img
ABD güçleri SDG militanlarıyla ortak tatbikat yaptı YDH

Amerikan güçlerinin işgal altında tuttukları Suriye topraklarında, Suriye Demokratik Güçleri adlı silahlı grubun militanlarıyla ortak bir askeri tatbikat yaptığı bildirildi.




YDH- ISNA haber ajansının Sputnik haber ajansına dayandırdığı haberine göre işgalci Amerikan güçleri, Suriye Demokratik Güçleri adlı silahlı grubun militanlarıyla Haseke ilinde bir ortak askeri tatbikat yaptı.

Haseke’deki yerel kaynaklara dayandırılan habere göre işgalci Amerikan güçleriyle Suriye Demokratik Güçleri militanlarının ortak tatbikatı, Haseke ilinin güneyinde Amerika’nın işgali altında bulunan Şeddadi bölgesindeki üssünde gerçekleştirildi.

İşgalci Amerikan güçlerinin cumartesi günü Haseke iline büyük bir askeri lojistik sevk ettiğini belirten kaynaklar, tatbikatın da Şeddadi’deki Amerikan üssüne 100 kamyon askeri malzeme, silah ve teçhizat sevk edilmesinden sonra yapıldığını söyledi.

Amerika, 2015 yılından beri işgali altında tuttuğu Suriye’nin doğusundan Irak’ın Kürdistan Bölgesi’ne tahıl ve petrol kaçakçılığı yapıyor.

Suriye’nin petrolünü ve tahılını, yasadışı yollarla Irak’ın Kürdistan Bölgesi’ne taşıyan Amerika, petrol ve tahıl kaçakçılığından elde ettiği gelirle Suriye Demokratik Güçleri adlı silahlı grupla Suriye’nin Ürdün ve Irak sınırındaki Tenef bölgesinde desteklediği “Devrim Komandoları” adlı terörist gruba ekonomik fon sağlıyor.



Makaleler

Güncel