Suriye’de Amerikan üssüne insansız uçak saldırısı

img
Suriye’de Amerikan üssüne insansız uçak saldırısı YDH

Suriye’nin ırak ve Ürdün sınırındaki Amerikan güçlerinin işgali altında bulunan Tenef üssüne insansız uçaklarla saldırı düzenlendiği bildirildi.
YDH- Fars haber ajansının bildirdiğine göre Amerika’nın liderlik ettiği IŞİD karşıtı uluslararası koalisyon güçleri bugün bir açıklama yaparak Suriye’nin Irak ve Ürdün sınırındaki Tenef bölgesinde bulunan Amerikan üssünün insansız hava araçlarının saldırısına uğradığını açıkladı.

Amerika’nın işgali altındaki Tenef üssünde “Devrim Komandoları” adlı bir terörist grubun militanları bulunuyor.

Uluslararası koalisyon tarafından yapılan açıklamada Amerikan güçleri ile Devrim Komandoları adlı terörist grubun insansız uçaklara karşılık verdiği ve uçaklardan birini düşürdüğü belirtildi.

Açıklamada ayrıca saldırı sebebiyle herhangi bir can kaybının yaşanmadığı ifade edildi.

Iraklı direniş gruplarına yakınlığıyla bilinen Sabereen News telegram kanalı ise bir güvenlik yetkilisine dayandırdığı haberinde çok sayıda bomba yerleştirilmiş sabit kanatlı insansız uçağın Tenef üssündeki teröristleri hedef aldığını bildirdi.

Amerikan rejimi, Suriye’deki yasa dışı askeri varlığını terörle mücadele ile gerekçelendirirken Amerika’nın eski Başkanı Donald Trump, petrol sebebiyle Suriye’de bulunduklarını açıklamıştı.

Suriye’nin petrolün ve tahılını yasadışı yollarla Irak Kürdistan Bölgesi’ne taşıyan Amerikan rejimi, yaptığı kaçakçılıktan elde ettiği gelirle Suriye Demokratik Güçleri adlı silahlı grupla Devrim Komandoları adlı terörist örgütü finanse ediyor.