Ensarullah: İsrail hiçbir amacına ulaşamadı

img
Ensarullah: İsrail hiçbir amacına ulaşamadı YDH

Yemen Ensarullah hareketinin sözcüsü, Filistin halkının büyük direnişine övgüde bulundu ve İsrail’in Gazze savaşında hedeflerinden hiçbirine ulaşamadığını vurguladı.
YDH- Lübnan'dan yayın yapan el-Meyadin televizyonuna göre, Yemen Ensarullah Hareketi'nin sözcüsü Muhammed Abdusselam, Filistin halkını, İsrail’in saldırganlığına karşı kahramanca direnişinin yanı sıra bu konudaki kararlılığından dolayı da tebrik etti.

Abdüsselam şunları söyledi: "Eşsiz direniş, düşmanın hedeflerini boşa çıkardı ve düşman kaçınılmaz olarak bu direnişin ortaya koyduğu koşullarla ateşkesi kabul etti ve belirttiği hedeflerden hiçbirine ulaşamadı."

El-Meyadin’nin bildirdiğine göre Abdüsselam, Hamas liderliğindeki direnişin Gazze'den atılamadığını ve direnişin burada kalacağını, düşmanınsa stratejik kayıplarını kabul etmekten başka seçeneği olmadığını söyledi.

İsrail ile Gazze Şeridi'ndeki direniş arasındaki dört günlük ateşkes, cuma günü yerel saatle sabah saat 7.00'den itibaren yürürlüğe girdi.

Katar Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mecid bin Muhammad el-Ensari perşembe günü yaptığı açıklamada, ilk grup esir takasının cuma günü saat 16.00'da yapılacağını belirterek, bu ateşkesin bir barış anlaşmasına dönüşmesini umduğunu ifade etmişti.Makaleler

Güncel