İsrail'in yeni hedefi Batı Şeria'daki hastaneler

img
İsrail'in yeni hedefi Batı Şeria'daki hastaneler YDH

Filistinli kaynaklar, İsrail ordusunun Batı Şeria'da bulunan Cenin şehrine saldırı düzenlediğini ve buradaki hastanelerin kuşatıldığını bildirdi.
YDH- Filistin kaynaklarının bildirdiğine göre, İsrail askerleri Batı Şeria’daki Cenin Devlet Hastanesi ve İbn Sina Hastanesi'ni kuşattı ve hastane çevresine keskin nişancılar konuşlandırıldı. 

Aynı kaynaklar Cenin kampındaki camilerden ‘Allahu Ekber’ sesi duyulduğunu ve İsrail ordusunun kampın girişlerine yakın yerlerde konuşlandığını aktarıyor. 

Bazı kaynaklar ayrıca İsrailli askerlerin Cenin şehri ile kampı arasındaki ‘Duvarul Hısani’ bölgesinde konuşlandırıldığını da bildirdi. 

Filistin Haber Ajansı (Wafa), İsrail askerlerinin bu gece Cenin şehrine saldırısı ve Halil Süleyman Devlet Hastanesi ile İbn Sina Hastanesi'nin kuşatılması sırasında iki gencin yaralandığını bildirdi.

Güvenlik kaynakları, İsrail askerlerinin Cenin’e birçok yönden saldırdığını, adı geçen iki hastanenin yanı sıra Kızılay Derneği'nin genel merkezini de kuşattığını, bazı binaların çatılarına keskin nişancıların konuşlandırıldığını bildirdi. 

Aynı kaynaklar İsrail casus uçaklarının da Cenin şehrinin üzerinde uçtuğunu aktarıyor. 

‘Filistin Online’ internet sitesi de Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Cenin'in güneyindeki Kabatiye kasabasında çıkan çatışmalarda ‘Şamih Kamil Abulreb’ adlı Filistinli doktorun İsrailli askerler tarafından vurularak öldürüldüğünü, üç kişinin de yaralandığını bildirdi. Makaleler

Güncel