Gazze Hükümeti: “İşgalciler Gazze'ye 40 bin ton bomba attı.”

img
Gazze Hükümeti: “İşgalciler Gazze'ye 40 bin ton bomba attı.” YDH

Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı, İsrail güçlerinin Gazze'ye 40 bin ton patlayıcı attığını ve bu bölgeyi yaşanmaz bir yer haline getirmeye çalıştığını açıkladı.
YDH- Gazze'deki hükümetin Medya Ofisi Başkanı Selame Maruf, bugün öğle saatlerinde, İsrail’in Gazze Şeridi'ne yönelik hava ve kara saldırılarına ilişkin yeni istatistikler ve bilgiler açıkladı.

Selame Maruf ‘el-Cezire’ kanalına vermiş olduğu röportajda, İsrail’in gerçekleştirdiği toplu katliamların sayısının, ateşkesin devam ettiği şu günlerde yeni yeni ortaya çıktığını söyledi.

"İşgalci güçler altyapıda ve evlerde büyük yıkıma neden oldu ve Gazze'ye 40.000 ton patlayıcı attı." diyen Maruf, İsrail güçlerinin Gazze Şeridi'nde işlediği suçların kameralardan uzakta işlendiğini ve artık Gazze Şeridi'nin dış dünyayla iletişiminin zorlaştığını vurguladı.

Selame Maruf, uluslararası kurumları eleştirerek, bu kurum ve kuruluşların Gazze Şeridi'nde bulunmadığına, Gazze'nin artık büyük bir sahra hastanesine ihtiyacı olduğuna dikkat çekti.

el-Şifa Hastanesi'nin tesislerinin de artık kullanılamayacağını söyleyen Salame Maruf sözlerine şöyle devam etti: "İşgalcilerin Şifa Hastanesi ile ilgili iddiaları medyanın aptalca varsayımlarıdır."

Gazze’deki hükümetin bu yetkilisi, son olarak, İsrail saldırıları sonrasında yüzlerce Filistinlinin öldürüldükleri yerlere defnedildiğini, ortaya çıkan yıkımın İsrail'in Gazze'yi yaşanmaz bir yer haline getirme arzusunu da gösterdiğini söyledi.

Gazze Şeridi'ndeki sağlık kurumları, İsrail’in saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısının 14 bin 500'ün üzerine çıktığını duyurdu.

Gazze Şeridi'ne sınırlı miktarda insani yardım ulaştırılmasına rağmen Filistinli yetkililer, bu yardımların halkın ihtiyaçlarının yalnızca bir kısmını karşıladığını ve Filistin vatandaşlarının daha fazla yardıma ihtiyacı olduğunu vurguluyor.Makaleler

Güncel