Ayetullah Hamenei: Aksa Tufanı, Batı medeniyetini ifşa etti

img
Ayetullah Hamenei: Aksa Tufanı, Batı medeniyetini ifşa etti YDH

İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Ali Hamenei, “Siyonist rejimin Gazze’de işlediği suçlar Batı’yı ifşa etmiş ve Batı kültür ve medeniyetinin itibarını zedelemiştir.” dedi.
YDH- Tahran’daki İmam Humeyni Hüseyniyesi’nde İran İslam Cumhuriyeti’nin dört bir yanından gelen büyük bir kalabalığı kabul ettiği programında konuşan İran İslam Devrimi Lideri Ayetullah Ali Hamenei, Aksa Tufanı’nın İsrail’e karşı gerçekleştirilen ve bölgedeki Amerikan politikalarının seyrinin değişmesine yol açan tarihi bir olay olduğunu söyledi.

Ayetullah Hamanei, sözlerine şöyle devam etti: “Siyonist rejimin Gazze halkına karşı işlediği vahşi suçlar, bu rejimi, Amerika’yı, Avrupa ülkelerini ve Batı medeniyet ve kültürünü ifşa etmiştir.”

“Aksa Tufanı’nın dinmeyeceğini ve durumun şimdiki gibi devam etmeyeceğini anlamaları gerektiğini” vurgulayan Hamanei “50 gün içinde meydana gelen felaketlerin Siyonist rejimin 75 yıl boyunca Filistin’de işlediği suçları özetlediğini” belirtti.

Batı medeniyetinin ifşa edilip zedelendiğini vurgulayan Ayetullah Hamanei, “Batı’nın kültür ve medeniyetinin, beş bin çocuk fosfor bombalarıyla şehit edildiğinde bir Batı ülkesinin ‘İsrail kendini savunuyor’ demesiyle iyice ifşa olduğunu” söyledi.

Ayetullah Hamanei, “İslam Cumhuriyeti, Siyonistlerin denize dökülmesi çağrısı yapmıyor. Filistin’de genel bir referandum yapılması çağrısında bulunuyor” dedi.

Sözlerine devam eden Ayetullah Hamanei, “Yeni Ortadoğu projesinde Hizbullah’ı ortadan kaldırmak istediklerini, ancak Hizbullah’ın gücünün 10 kat arttığını” belirten Hamanei, “Irak’ı yutmak istediler, ancak bunu başaramadılar. Ajanları olan IŞİD ve el-Nusra aracılığıyla Suriye’yi kontrol etmek istediler, ama başaramadılar, Yeni Ortadoğu Projesi başarısız oldu.” ifadelerini kullandı.Makaleler

Güncel