İsrail ordusunun komuta odası vuruldu

img
İsrail ordusunun komuta odası vuruldu YDH

İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze'nin güney eksenindeki İsrail askeri komuta odasının vurulduğunu duyurdu.
YDH- İzzeddin el-Kassam Tugayları bugün yapmış olduğu açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şehri'nin güney eksenindeki komuta odasının kısa menzilli 114 mm 'Rucum' füzeleriyle vurulduğunu duyurdu.

Gazze'deki savaşın 59. gününe girildiği bugün İsrail ordusu, Gazze’deki çatışmalarda biri tabur komutan yardımcısı olmak üzere iki askerinin daha öldürüldüğünü açıkladı. İsrail ordusu ayrıca Gazze'deki kara savaşında bugün dört askerinin de ağır yaralandığını söyledi.

İzzeddin el-Kassam Tugayları bugün öğle saatlerinde, ‘Yasin-105’ roketleriyle İsrail ordusuna ait bir tank ve 3 zırhlı aracı vurduğunu duyurdu. Akşam saatlerinde ise Han Yunus şehrinin doğusunda iki tank ve bir personel taşıyıcının da vurularak imha edildiği bildirildi.

Geçtiğimiz pazar günü İsrail ordusu Han Yunus şehrini savaş bölgesi ilan etmiş ve birliklerini Gazze'den çekerek Han Yunus'a yönlendirmişti.

Ancak Gazze'nin güneyindeki Han Yunus'ta şiddetli çatışmaların yaşandığını bildiren Yediot Ahronot gazetesi, İsrail ordusunun burada Gazze Şehri'nden daha fazla kayıp verebileceğini ve harcama yapabileceğini bildirdi.

‘Nahum Bernia’ imzalı haberde, İsrailli askeri ve siyasi çevrelerin Han Yunus'taki İsrail güçlerinden beklentilerinin fazla olmaması istendi.Makaleler

Güncel