HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ | GİZLİLİK POLİTİKASI |
06/02/2011 tarihinde, 18:00 saatinde eklendi
Nasrullah: Mısır’da tanık olduğumuz gerçek bir halk devrimidir
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Mısır’da tüm din mensuplarının ve halkın her kesiminin yer aldığı gerçek bir halk devriminin söz konusu olduğunu söyledi.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Mısır’da tüm din mensuplarının ve halkın her kesiminin yer aldığı gerçek bir halk devriminin söz konusu olduğunu söyledi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Mısırlı devrimcilere destek vermek amacıyla yaptığı konuşmasında, İran devrimi sırasında da bu devrimin Amerika tarafından yapıldığına dair yönlendirmeler yapıldığını hatırlatarak benzer yönlendirmelerin şimdi Mısır için söz konusu edildiğine dikkat çekti ve Mısır’da tanık olunan şeyin gerçek bir halk devrimi olduğunu söyledi.

 

“Mısır devrimi bu ülke halkının iradesi ve kararıyla başlamıştır, gösteriler yapan ve şehitler veren de bu halktır” diyen Hizbullah Genel Sekreteri, Mısır devriminde yabancıların parmağı olduğuna yönelik ithamların temelsiz olduğunu belirterek bu tür değerlendirmelerin Mısır halkına ve gençlerine hakaret olduğunu söyledi.

 

Mısır rejiminin Amerikalı ve İsrailli dostlarının bu ülkede yaşanan süreci bir ekmek ve geçim devrimi olarak yansıtmaya çalışarak Mısır halkının bilincine hakaret ettiğini savunan Nasrullah, “Bugün Mısır’daki halk devrimi, özgürlükçülerin ve yalın ayaklıların devrimidir ve yalnızca Mısır halkının iradesi söz konusudur” dedi.

 

ABD ve Avrupa’nın Mısır halkının hak talebine saygı duyduklarına ilişkin açıklamaların büyük bir kandırmacadan ibaret olduğunu belirten Seyyid Hasan Nasrullah, “Mısır rejiminin en büyük destekçisi olan Amerika’nın 30 yıl boyunca bu diktatörlüğü destekledikten sonra şimdi bu rejimin yıkılmasını istediğine kim inanabilir? Kesinlikle hiç kimse böylesine büyük bir yalana inanmamaktadır” dedi.

 

Mısır halkına destek vermekte geciktikleri için Mısır halkından özür dileyen Seyyid Hasan Nasrullah, Hizbullah’ın İsrail saldırıları sırasında Gazze halkına yiyecek ve ilaç yardımı yapmaktan başka bir amacının olmamasına rağmen Mısır rejiminin bunu büyüterek Hizbullah’ın Mısır’da Şiiliği yayarak Mısır rejimini devirmeye çalıştığı şeklinde yansıttığını hatırlattı ve “destekte gecikmemizin sebebi, Mısır halkının başlattığı bu onurlu yürüyüşü korumaktı. Desteğimizi daha önce açıklasaydık halkı Hizbullah’ın Hamas’ın veya İslam Devrimine bağlı hücrelerin kışkırttığını söyleyeceklerdi. Nitekim biz destek açıklamamızı geciktirmemize rağmen Mısır televizyonları bu suçlamalarda bulundu” dedi.

 

Mısır’da Hıristiyanların Müslümanlarla yan yana bulunduğu ve tüm halk kesimlerinin yer aldığı bu devrimin gerçek bir halk devrimi olduğunu belirten Hizbullah genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, bu devrimin bölgeyi ve dünyayı değiştirecek potansiyeller taşıdığına işaret ederek Mısır halkından bu devrimin kıymetinin farkında olmasını ve kazanımlarını korumasını istedi.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Lübnan Çalışma Bakanı: İran gemisi ABD ablukasını kırdı 16-09-2021 tarihinde eklendi
Lübnan için enerji toplantısı 08-09-2021 tarihinde eklendi
İlk akaryakıt gemisi Suriye’ye yanaşacak 02-09-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’daki akaryakıt karaborsacıları Suudi yandaşları 25-08-2021 tarihinde eklendi
Şeyh Naim Kasım: Düşmanın her saldırısına cevap vereceğiz 06-08-2021 tarihinde eklendi
İsrail, rejimi Hizbullah’ın çatışma kurallarına boyun eğdi 06-08-2021 tarihinde eklendi
İsrailli yetkililerden roket saldırısıyla ilgili açıklamalar 05-08-2021 tarihinde eklendi
İsrail’den Lübnan’a saldırı 05-08-2021 tarihinde eklendi
Lübnan’dan İsrail yerleşkesine roket saldırısı 04-08-2021 tarihinde eklendi
Hizbullah Mikati’nin başbakanlığına neden destek verdi 29-07-2021 tarihinde eklendi
Güncel
23:07 (14.09.2021)
Amerikan F15E savaş uçakları Irak Suriye sınır şeridine saldırdı. Saldırıda Halk Seferberlik Güçlerine ait iki araç vuruldu; ama can kaybı yaşanmadı.
14:09 (04.09.2021)
Pakistan İstihbarat Servisi Başkanı general Faiz Hamid, Taliban'ın davetiyle Kabil'e gitti.
23:19 (27.08.2021)
Pentagon Sözcüsü: Taliban, Kabil havaalanındaki askeri bölümlerden hiçbir yere hakim değil.
23:18 (27.08.2021)
Taliban: Kabil havaalanının Amerikan güçlerinin bulunduğu küçük bir bölüm hariç büyük bölümünü ele geçirdik.
23:07 (27.08.2021)
Hamas Siyasi Büro Üyesi Musa Ebu Merzuk, Moskova'da Rusya Devlet Başkanı Ortadoğu Özel Temsilcisi Mihail Bogdanov'la görüştü.
01:14 (05.08.2021)
El Meyadin muhabiri: İsrail savaş uçaklarının güney bölgelerinde uçuşuyla birlikte patlama sesleri duyuluyor.
13:47 (29.07.2021)
Irak'ın Nasıriye kentinde Amerikan güçlerine ait iki askeri lojistik konvoy saldırıya uğradı.
00:01 (14.07.2021)
El Meyadin: Kudüs'ün kuzeyineki Kalandiya kontrol noktasında ırkçı İsrail rejimi güçlerine ateş açıldı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yorgunların uzlaşmasıyla doğan Taliban emirliği
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım