Yemen Amerikan destroyerini vurdu

img
Yemen Amerikan destroyerini vurdu YDH

Yemen Deniz Kuvvetleri’nin, Kızıldeniz'de bir Amerikan destroyerini vurduğu bildirildi.
YDH- Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Seri bugün öğleden sonra bir açıklama yaparak, Yemen Deniz Kuvvetleri’nin Kızıldeniz'de bir Amerikan destroyerini hedef aldığını açıkladı.

Yahya Seri, Yemen Deniz Kuvvetleri’nin, Kızıldeniz'de Amerikan destroyeri USS MASON'a uygun sayıda deniz füzesi ile askeri operasyon gerçekleştirdiğini ve tam isabetle hedefi vurduklarını duyurdu.

“Deniz kuvvetleri, füze kuvvetleri ve hava kuvvetleri, Kızıldeniz'deki ‘Destiny’ adlı yük gemisine yönelik ortak bir operasyon gerçekleştirdi” diyen Yemen Silahlı Kuvvetleri Sözcüsü Yahya Seri, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Geminin (Destiny) hedef alınması, başka bir limana gittiğini iddia ederek ve aldatma ve kamuflaj kullanarak 20 Nisan'da Umm er-Raşraş (Eilat) limanına gitmesi ve işgal altındaki Filistin limanlarına giden gemilerin geçişini yasaklayan kararı ihlal etmesi sonrasında geldi. Ancak gemi silahlı kuvvetlerimizin gözetim ve takibi altında olup, işgal limanlarına girmemesi yönünde uyarılarda bulunulmuştu. İşgal altındaki Filistin limanlarına girmemesi yasağını ihlal etmekte ısrar ederek, bölgede sefer yapması yasaklanan gemiler listesine alındı.”

Yahya Seri, açıklamasını şu ifadelerle sonlandırdı: “Yemen Silahlı Kuvvetleri, önce Allah'ın izniyle, ardından büyük Yemen halkımızın ve bu ümmetin tüm özgür insanlarının desteğiyle, mazlum Filistin halkına destek ve aziz Yemen'in savunması için askeri operasyonlarını sürdürmeye devam ediyor. Bu operasyonlar, Gazze Şeridi'ndeki ablukanın kaldırılması ve Filistin halkına yönelik saldırının durdurulması dışında durmayacak.”