Yemen ve Irak Direnişi ortak operasyonlara devam ediyor

img
Yemen ve Irak Direnişi ortak operasyonlara devam ediyor YDH

Yemen Silahlı Kuvvetleri’nin ve Irak Direnişi’inin, işgal altındaki Filistin topraklarındaki İsrail üslerine ortak operasyon yaptıkları bildirildi.
YDH- Yemen Silahlı Kuvvetler Sözcüsü Tuğgeneral Yahya Seri bir açıklama yaparak, Yemen Silahlı Kuvvetleri'nin Deniz Kuvvetleri, Füze Kuvvetleri ve İHA Kuvvetleri tarafından Kızıldeniz'de TUTOR adlı gemiyi hedef alan nitelikli bir askeri operasyon gerçekleştirildiğini duyurdu.

Yahya Seri, operasyonda insansız deniz aracı, birkaç insansız hava aracı ve balistik füzelerin kullanıldığını söyledi.

Geminin operasyon sonucunda ağır hasar aldığı ve batma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığı bildirildi.

Geminin, sahibinin işgal altındaki Filistin limanlarına giriş yasağını ihlal etmesi nedeniyle hedef alındığı belirtildi.

Yapılan açıklamada ayrıca, Yemen Silahlı Kuvvetleri’nin Irak İslam Direnişi ile birlikte iki ortak askeri operasyon gerçekleştirdiği bilgisi verildi.

İlk operasyonda, Aşdod şehrinde hayati bir hedefin seyir füzeleriyle vurulduğu kaydedildi.

Diğer operasyonda ise Hayfa şehrinde önemli bir yerin birkaç insansız hava aracı ile hedef alındığı söylenildi.

Açıklamada, her iki operasyonun da başarıyla sonuçlandığının altı çizildi.

Söz konusu açıklamada şu uyarıya yer verildi: “Yemen Silahlı Kuvvetleri, tüm şirketleri İsrail düşmanıyla iş yapmanın sonuçları ve gemilerinin işgal altındaki Filistin limanlarına erişimi konusunda uyarıyor, aksi takdirde önceki açıklamalarda belirtildiği gibi silahlı kuvvetlerin operasyon alanında hedef alınacaklar.”