HABERLER    FİLİSTİN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
26-06-2019 tarihinde, 14:36 saatinde eklendi
Hamas: Bahreyn konferansı Araplar için zillettir
Hamas: Bahreyn konferansı Araplar için zillettir
Hamas’ın Lübnan Temsilcisi Ahmed Abdulhadi, Arap rejimlerinin İran’a, Suriye’ye, Filistin ve Lübnan direnişine karşı İsrail’in de yer aldığı ABD yönetiminde bir ittifak kurma çabasının tehlikeli olduğunu söyledi.

YDH-Hizbullah’a ait el-Ahd haber ajansına demeç veren Hamas’ın Lübnan Temsilcisi Ahmed Abdulhadi, Bahreyn’de yapılan ‘Yüzyılın Pazarlığı’ konferansını Amerika ve İsrail rejiminin dikte ettiği bir girişim olarak niteledi.

Ahmed Abdulhadi,  “Yüzyılın Pazarlığı, siyonistlerin pazarlığıdır. Filistin davasını ortadan kaldırmayı, başta Kudüs ve mülteciler meselesi olmak üzere Filistin davasının tüm unsurlarını ve Filistin halkının tarihsel haklarını İsrail rejimi lehine ele geçirmeyi öngören bir İsrail projesidir” dedi.

Amerika’nın ve İsrail’in bu proje için uygun şartlara ihtiyaç duyduğunu belirten Abdulhadi,  Körfez’deki Arap ülkelerinin İsrail rejimiyle ilişkileri normalleştirme çabasına değindi ve “Washington ve İsrail, bu pazarlığı kabul etmesi ve Arap rejimlerinin İsrail’le ilişkilerini tanıması için Filistinlilere baskı yapıyor. Böylece Arapların İsrail’le hiçbir sorunu yok diye mesaj vermek istiyor” dedi.

Hamas’ın Lübnan Temsilcisi Ahmed Abdulhadi, sözlerine şöyle devam etti: “Maalesef Araplar, Yüzyılın Pazarlığı projesinin uygulanmasında pay sahibidir. Bu katılım ilk planda siyasi düzeyde bu komplo için uygun ortam yaratılmasıdır. İkinci olarak da bu projenin ekonomik masrafının ödenmesidir. Bu ise Arap rejimleri için zilletin ve rezilliğin doruk noktasıdır.”

Filistin’i desteklediği İçin İran’ı cezalandırmak istiyorlar  

Hamas’ın Lübnan Temsilcisi Ahmed Abdulhadi, Arap ülkelerinin İran’a karşı Amerika ve İsrail’le birlikte hareket etmesini de “çok tehlikeli bir gelişme” olarak niteledi ve “Bazı Arap rejimleri, İran’a ve Filistin, Lübnan ve Suriye’deki direnişe karşı koymak için siyonist rejimin de yer aldığı Amerika yönetiminde bir Ortadoğu ittifakı kurma peşindedir. Onlar bu şekilde siyonist rejimin cinayetlerini ve işgallerini aklayıp, her zaman Filistin davasının ve direniş ekseninin yanında yer alan İran’ı şeytanlaştırmaya çalışıyorlar” dedi.

“Filistin pazarlık konusu da değildir satılık da değildir”

Öte Yandan Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye de Bahreyn’deki ‘Yüzyılın Pazarlığı’ konferansına tepki gösterdi. 

İsmail Heniye, “Filistin ne satılıktır ne de pazarlık konusudur. Filistin’deki işgale istikrar kazandırmak hedefiyle bir konferans düzenlemeye kimsenin hakkı yoktur” dedi.

Tüm Filistinlilerin birlik beraberlik içinde Amerikan Başkanı Donald Trump’ın damadı, İsrail, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri yetkililerinin girişimiyle gündeme gelen ‘Yüzyılın Pazarlığı’ planına karşı çıktığına değinen İsmail Heniye, hem Batı Şeria’da hem de Gazze’de düzenlenen protestolara işaret ederek “Filistin halkı bugün bir bütün olarak yeni bir intifada çerçevesinde Bahreyn konferansına karşı devrimci bir tavır almıştır” dedi.

   

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Filistin’in birliği Biden'a bağlı 12-11-2020 tarihinde eklendi
Kassam Tugayları: İsrail füzelerinin kalıntılarından yeni roketler ürettik 14-09-2020 tarihinde eklendi
Aruri: Filistinli gruplar kapsamlı direnişte anlaştı 07-09-2020 tarihinde eklendi
Filistin ulusal birliği için önemli adım 02-09-2020 tarihinde eklendi
Kudüs konusunda Türkiye’ye karşı İsrail-Suudi ittifakı 01-06-2020 tarihinde eklendi
Filistin’i ilhak komitesi toplandı 26-02-2020 tarihinde eklendi
Filistin’in yüzde 94 Trump planına karşı 15-02-2020 tarihinde eklendi
Yüzyılın sahtekarlığı planının haritası 29-01-2020 tarihinde eklendi
İngiltere’den BDS karşıtı yasa hazırlığı 17-01-2020 tarihinde eklendi
‘Yüzyılın Anlaşması’ basına sızdı 18-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım