HABERLER    ASYA
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
10/11/2006 tarihinde, 22:32 saatinde eklendi
Azeri yazardan Hz. Peygamber’e ağır hakaretler
SAAF-Azerbaycan’da yayınlanan “Senet Gazeti” (Sanat Gazetesi) adlı gazetenin yazarlarından

SAAF-Azerbaycan’da yayınlanan “Senet Gazeti” (Sanat Gazetesi) adlı gazetenin yazarlarından Refik Tağı, Hz. Peygamber’e ağır hakaretler içeren bir yazı yazdı.

 

Söz konusu gazetede “Avrupa ve Biz” adlı bir yazı kaleme alan Refik Tağı, Avrupa değerlerini “tüm insanlığın ortak uğuru” olarak niteleyip yüceltirken İslam’a özgü tüm değerlere düşünce ve eleştiri sınırlarını aşan ağır hakaretler yöneltti.

 

İslam’daki ahlakı “hokkabaz” olarak ifadelendiren yazar, yazısını diyalektik materyalizm ve hümanizm gibi felsefi verilere dayandırarak Avrupa ile İslam dünyasını kıyaslarken Hz. Peygamber’e de ağır hakaretler yöneltiyor.

 

İslam’ın Avrupa’da hiçbir manevi etki gerçekleştiremeyeceğini iddia eden yazar, “İsa Peygamber’e tapınan bir kimse, Muhammed Peygambere burun bile silmez” şeklinde ifadeler kullandı.

 

Yazısında Hz. İsa ile Hz. Peygamber arasında kıyaslamalar yapan yazar, Hz. Peygamber’e yönelik hakaretlerini daha da ileri götürerek “savaş fetvalarının atası Muhammed Peygamber sadece korkunç bir mahluktur” ifadelerine yer verdi.

 

İslam’ın Avrupa’ya verebileceği hiçbir değerin olmadığını savunan Refik Tağı, Avrupa’da islam’ın yalnızca nüfus artışı yoluyla yayılabileceğini belirterek İslam’ı Avrupa’da ancak teröristlerin temsil edebileceğini yazdı.

 

Azeri yazar Refik Tağı’nın söz konusu yazısına tepki gösteren Azerbaycan’daki ve Türkiye’deki Azeriler, yazarın yazısında kullandığı ifadelerin düşünce ve eleştiri sınırlarını aşan bir yobazlığın ürünü olduğunu belirterek sitemize şu açıklamayı gönderdiler:

 

“Söz konusu mahluk, Sovyetler döneminde uşaklığını yaptığı Komünist ideolojinin felsefi verileriyle şimdi Batı kapitalizminin emrine girmiş gözüküyor.

 

19. yüzyıldan kalma bu ilkel materyalist felsefi inançlarıyla Azerbaycan halkının ve tüm dünyadaki Müslümanların kutsal değerlerine hakaretler yağdıran bu mahluk, burun silmeye bile değmeyecek adi bir piyondur.

 

Edebe ve insani şahsiyete sahip hiçbir gayri Müslim tarafından bile hoş karşılanmayacak bu tür çıkışlar, uluslar arası Siyonist ve kapitalist odaklar tarafından tezgahlanan bir psikolojik savaş aracıdır.

 

Hiçbir ilahi dine inançları olmayan bu şeytani çevreler, Müslümanları “terörist” diye gösterip diğer ilahi din mensuplarını Müslümanlara karşı kışkırtabilmek için bu psikolojik savaşı yürütmektedir. Çizdikleri karikatürlerle ya da yazdıkları yazılarla kendilerini bu psikolojik savaşın adi bir piyonu olarak kullandırtan ve hakaretten başka dile getirebilecekleri hiçbir fikre sahip olmayan bu mahluklar; akli, ilmi ve felsefi cevaplar verilmeyi hak etmeyecek kadar seviyesiz ve ilkeldirler.

 

Demokratik bir hukuk devleti olduğuna inandığımız Azerbaycan devletinin, halkının kutsal değerlerine yöneltilen bu iğrenç hakaretler karşısında yasal sorumluluklarını yerine getireceğinden ve milyonlarca kişinin inançlarını ve değerlerini Salman Rüşdi’nin Azeri versiyonu olarak sahneye sürülen bu mahluka kurban etmeyeceğinden eminiz.”  

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
araz tarafından 15-09-2012 12:05:48 Tarihinde yazıldı.
rafi tagi
aslinda rafiq tai azerbaycanda gercekten hurmet edilen yazarlar birisi, ve azerbaycanin 60% ateist bunuda her halde bilmiyorsunuz
Diğer İlgili Başlıklar
ABD’den Taliban’a İran’la ilişkini kes şartı 15-01-2020 tarihinde eklendi
Keşmir için siyonist yerleşim tavsiyesi 27-11-2019 tarihinde eklendi
Rusya: Viyana ilkeleri BM’de garanti altına alınmalı 16-12-2015 tarihinde eklendi
IŞİD etkisi Çin’e ulaştı 22-09-2014 tarihinde eklendi
Taliban’dan IŞİD liderine biat 20-08-2014 tarihinde eklendi
Afganistan’da Taliban’a karşı yeni bir grup 06-06-2014 tarihinde eklendi
ABD operasyonu, Taliban'a mı Afganistan'a mı 13-10-2013 tarihinde eklendi
Taliban Katar’daki bürosunu kapattı 09-07-2013 tarihinde eklendi
Taliban: ABD’yle görüşeceğiz; ABD: Planlı görüşme yok 20-06-2013 tarihinde eklendi
Afganistan, ABD ile müzakereleri askıya aldı 19-06-2013 tarihinde eklendi
Güncel
14:40 (08.01.2020)
14:40 (08.01.2020)
Yemen Ordusu Sözcüsü Yahya Seri: Irak'taki iki Amerikan üssüne yapılan füze operasyonunu tebrik ediyoruz.
13:53 (08.01.2020)
El Meyadin: Suriyeli yerel kaynaklar: Amerikan güçleri Haseke kırsalındaki Harab el-Cubeyr üssünü tahliye ediyor.
13:35 (24.10.2019)
Reuters: Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye güçlerinin Suriye'de bulunması konsunda belirli bir zaman çizelgesi olmadığını açıkladı.
23:53 (14.04.2019)
İsrail Kanal-12 TV: Birleşik Arap Emirlikleri uçakları ve subayları ile İsrail hava kuvvetleri Yunanistan'da ortak askeri tatbikat yaptı.
23:36 (25.03.2019)
İsrail kabinesi, ateşkesi reddetti, Gazze'ye yönelik saldırıların sürdüğünü açıkladı.
22:44 (25.03.2019)
SANA: Terörist gruplar, Halep'in el-Cedide mahallesine roket saldırısı yaptı.
22:22 (25.03.2019)
El Kuds: İşgalci rejim uçakları Cibaliya'nın doğusunu vurdu.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Direniş’in Zulfikar’ı
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım