HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
16/02/2010 tarihinde, 22:55 saatinde eklendi
Nasrullah: Beyrut’u vurursanız, Tel Aviv’i vuracağız
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’in son dönemde artan tehditlerinin bir psikolojik savaş olduğunu belirterek, İsrail’e Tel Aviv de dahil olmak üzere tüm şehirlerinin Hizbullah’ın füze menzilinde olduğu uyarısında bulundu.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’in son dönemde artan tehditlerinin bir psikolojik savaş olduğunu belirterek, İsrail’e Tel Aviv de dahil olmak üzere tüm şehirlerinin Hizbullah’ın füze menzilinde olduğu uyarısında bulundu.

 

Salı gecesi “Direniş Şehitlerini Anma Törenleri” dolayısıyla bir konuşma yapan Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah; Peygamber’in, İmam Hasan’ın ve İmam Rıza’nın vefat yıldönümü dolayısıyla taziye dileklerini bildirdikten sonra Lübnan eski Başbakanlarından Refik Hariri’nin ölüm yıldönümü dolayısıyla ailesine ve Lübnan halkına başsağlığı diledi.

 

Akdeniz’de düşen Etiyopya yolcu uçağında hayatını kaybedenleri de anan Nasrullah, Hizbullah liderlerinden Abbas Musevi, Ragıb Harb ve İmad Muğniye için de taziyelerini dile getirdikten sonra onların İsrail işgali altındaki toprakları kurtarmak ve Lübnan’a izzet ve onurunu yeniden kazandırmak için şehit olduklarını söyledi.

 

İsrail’in Lübnan’la birlikte İran ve Suriye gibi direnişi destekleyen ülkelere yönelik savaş tehditlerini arttırdığına dikkat çeken Seyyid Hasan Nasrullah, “Bu tehditler ister psikolojik savaş olsun, ister ciddi olsun bizi korkutmuyor, biz her türlü şeye hazırız” dedi.

 

İsrail’in şu an bir çıkmaz ve bunalım içerisinde bulunduğunu ve ne barış yapabilecek ne de savaş başlatabilecek durumda olmadığını belirten Nasrullah, “İsrail, Temmuz savaşında ve Gazze savaşında yenildi. Artık doğuracağı olumsuz sonuçları hesap etmeden yeni bir savaşa girebilecek durumda değil” dedi.

 

İsrail ordusunun ve toplumunun yeni bir yenilgiye tahammül edecek durumda olmadığını belirten ve her yenilginin İsrail’i çöküşe götürdüğünü dile getiren Hizbullah Genel Sekreteri Nasrullah, İsrailli liderler arasında yeni bir savaşla hiçbir sonuca ulaşamayacakları konusunda bir konsensüs bulunduğunu söyledi.

 

İsrail’in son tehditlerinin bölgede korku ve dehşet yaratmaya yönelik bir psikolojik manevra olduğunu kaydeden Nasrullah, Filistinliler arasında barış yapılamamasından da İsrail’i sorumlu tutarak Filistinlilerin barış yapmasının önünde engel çıkaran her Arap ülkesinin de İsrail’e hizmet etmekte olduğunu savundu.

 

İsrail’in komplolarının tüm Lübnan halkını ve Müslümanları bilinçlendirdiğini belirten Hizbullah Genel Sekreteri, Başta Dahiye halkı (Güney Beyrut) olmak üzere İsrail’in havadan ve denizden saldırılarına karşı gösterdiği dirençten ve fedakarlıklardan dolayı tüm Lübnan halkına teşekkür etti ve Lübnan’ın ve Dahiye’nin yeniden saldırıya uğraması durumunda Hizbullah’ın füzelerinin Tel Aviv’i hedef alacağı uyarısında bulundu.

 

“Eğer Beyrut’taki Şehit Refik Hariri Havaalanını bombalarsanız, biz de Tel Aviv’deki Ben Gurion havaalanını füze yağmuruna tutacağız, eğer limanlarımızı bombalarsanız, biz de sizin limanlarınızı füze yağmuruna tutacağız” diyen Seyyid Hasan Nasrullah, Dahiye’ye bir saldırı olması durumunda Tel Aviv’in Direniş’in füze menzilinde olacağını söyledi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Biz savaş istemiyoruz; ama ülkemizi ve halkımızın onurunu korumak ve savunmak konusunda kendimizi sorumlu görüyoruz. Biz Lübnan’da halk, Direniş ve ulusal ordu olarak ülkemizi korumaya ve savunmaya muktediriz ve dünyadaki hiç kimseden de Lübnan’ı savunmasını beklemiyoruz” dedi ve İmad Muğniye’nin intikamının alınacağı yönündeki vaadini tekrarlayarak, “Direniş, Şehit Muğniye’nin intikamını onunla denk düzeyde Siyonistlerden alacaktır” diye konuştu.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım