HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
15/04/2010 tarihinde, 21:46 saatinde eklendi
Ulusal diyalog toplantısından Hizbullah’ın silahına destek
YDH- Başta Semir Ca’ca olmak üzere 14 Martçı bazı grupların Hizbullah’ın silahını tartışmaya açmak istemelerine rağmen, Lübnan ulusal diyalog toplantısından Hizbullah’ın silahına destek kararı çıktı.

YDH- Başta Semir Ca’ca olmak üzere 14 Martçı bazı grupların Hizbullah’ın silahını tartışmaya açmak istemelerine rağmen, Lübnan ulusal diyalog toplantısından Hizbullah’ın silahına destek kararı çıktı.

 

El-Alem televizyonuna demeç veren Lübnan Ulusal Diyalog Toplantısı Koordinatörü Halid er-Ravas, İsrail tehditlerine karşı Lübnan ordusunun ve Hizbullah’ın askeri kanadı Direniş’in güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

 

İsrail’in Suriye’nin Hizbullah’a Scud füzeleri verdiğini iddia etmesinin ardından ABD ve Fransa’nın Hizbullah’ın Suriye tarafından silahlandırılmasından kaygı duyduğunu açıklamasından ve Suriye’nin bu iddiaları reddetmesinden sonra Lübnanlı siyasi gruplar arasında yapılan ulusal diyalog toplantılarının ikincisi bugün cumhurbaşkanlığı sarayında yapıldı.

 

Ulusal Diyalog Toplantısı Koordinatörü Halid er-Ravas, toplantı öncesinde el-Alem televizyonuna verdiği demeçte Lübnan ordusu ile Direniş arasındaki işbirliğinin İsrail saldırganlığına karşı ülkeye güç verdiğini belirtti.

 

Lübnan Ulusal Özgürlük Hareketi Lideri Mişel Aun’un, ulusal savunma stratejisinin Hizbullah’ın silahsızlandırılmasına dayandırılması durumunda ulusal diyalog toplantılarının herhangi bir fayda sağlamayacağını ve kendilerinin de bu toplantılara katılmayacağını söylediğini belirten Halid er-Ravas, Aun’un ulusal savunma stratejisinin milli bir dava olduğuna dikkat çektiğini söyledi.

 

Bazı siyasi grupların ulusal savunma stratejisinin görüşüldüğü ulusal diyalog toplantılarında Hizbullah’ın silahının meşruiyetini tartışmaya açmaya çalıştığını belirten Ravas, bu eğilimin şu an ekonomik açıdan zayıf olan Lübnan’ı daha da zayıf hale getireceğini söyledi ve “Lübnan’da ülkenin işgal altındaki topraklarını ve Lübnanlı ve Arap esirleri kurtararak onur kazandıran Hizbullah aracılığıyla ülkenin savunulması konusunda konsensüs olduğu müddetçe Lübnan Siyonist düşmanın her türlü saldırısına karşı koyabilir” dedi.

 

El-Alem televizyonu, bugün öğleden sonra sona eren toplantı sonunda Lübnanlı siyasi grupların ulusal savunma stratejisinin toplantının tek gündemi olması konusunda anlaşmaya vardığını duyurdu.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım