HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
11/08/2010 tarihinde, 01:01 saatinde eklendi
Nasrullah’ın açıklamalarının basındaki yankıları
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın Refik Hariri’nin İsrail tarafından öldürüldüğüne ilişkin belgeleri açıkladığı basın toplantısı, dünya basınında büyük yankı uyandırdı.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah’ın Refik Hariri’nin İsrail tarafından öldürüldüğüne ilişkin belgeleri açıkladığı basın toplantısı, dünya basınında büyük yankı uyandırdı.

 

Es-Sefir gazetesi (Lübnan): Seyyid Hasan Nasrullah, gerçekleri ve belgeleri açıkladı, bunlardan en önemlisi de İsrail için casusluk yapan Ahmed Nasrullah’ın 13 Şubat 2005’te Refik Hariri’nin öldürüldüğü Saint George oteli civarında ele geçirilmesiydi.

 

Ed-Diyar gazetesi (Lübnan): Söz ustası ve düşman İsrail’e karşı Direniş’e inanan Seyyid Hasan Nasrullah, açık bir üslupla ve son derece net ve yalın deliller sunarak İsrail’i sanık sandalyesine oturttu.

 

El-İntikad dergisi (Lübnan/ Hizbullah’ın yayın organı): Hizbullah genel Sekreteri, gerçekleri ve Şehit Başbakan Refik Hariri’nin geçiş güzergahının kontrol altında tutulduğuna ilişkin görüntüleri açıkladı.

 

En-Nehar gazetesi (Lübnan/ 14 Mart yanlısı): Seyyid Hasan Nasrullah, Ensariye bölgesindeki operasyonu ifşa ederek, havadan çekilmiş görüntüleri ve İsrail casuslarının Lübnan’daki terörlere ilişkin itiraflarını yayımladı. Kesin olmayan bu kanıt ve veriler, yeni ufuklar açtı.

 

El-Liva gazetesi (Lübnan): İsrail casuslarının itiraflarına ilişkin video kasetlerinin ve havadan çekilmiş görüntülerin ifşa edilmesi soruşturmada yeni ufuklar açtı. Lahey mahkemesi sessiz. Lübnan hükümeti ve uluslar arası mahkemenin Savcısı Dainel Bellamare’nin buna tepkisi ne olacak?

 

El-Mustakbel gazetesi: (Lübnan/ Hariri ailesinin gazetesi): Hizbullah Genel Sekreteri Refik Hariri terörü konusundaki İsrail’e yönelik suçlamalarını tekrar etti. Nasrullah, Lübnan’da barış ve huzur istediklerini ve açıkladıklarının kesin ve sağlam deliller değil, kanıtlar olduğunu açıkladı.

 

Los Angeler Times (ABD): Hizbullah Lideri Hasan Nasrullah, düzenlediği basın toplantısında Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri teröründe İsrail’in rolünün bulunduğuna ilişkin belge ve kanıtlar gösterdi. Gösterilen belgeler arasında Refik Hariri’nin geçiş güzergahlarının İsrail casus uçakları tarafından çekilen ve Hizbullah’ın bu uçakların frekanslarına sızarak ele geçirdiği görüntüler de var.

 

Financial Times (İngiltere): Hizbullah Genel Sekreteri, Lübnan eski Başbakanı Refik hariri terörüyle ilgili esrarı ifşa etti. Nasrullah, Refik Hariri’nin geçiş güzergahlarının İsrail casus uçakları tarafından çekilen ve Hizbullah’ın ele geçirmeyi başardığı görüntüleri de yayımladı.

 

Washington Post (ABD): Hizbullah Genel Sekreteri, kendi deyimiyle Refik Hariri’nin İsrail tarafından öldürüldüğünü ispat eden belgeler açıkladı.

 

Fransız haber ajansı: Lübnan Hizbullah’ı, Lübnan eski Başbakanı Refik Hariri öldürüldüğü yere ilişkin İsrail tarafından kaydedilen görüntüler yayımladı. Hizbullah Genel Sekreteri tarafından yayımlanan görüntüler arasında İsrail casus uçaklarının Refik Hariri’nin geçiş güzergahlarına ilişkin çektiği görüntüler de var.

 

Reuters (İngiltere): Hizbullah açıkladığı belgelerle İsrail’in Lübnan eski başbakanı Refik Hariri’nin öldürülmesinden sorumlu olduğunu açıkladı.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım