HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
09/10/2010 tarihinde, 20:03 saatinde eklendi
Hizbullah, Hariri cinayetiyle ilgili yeni belgeler açıklayacak
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, yakında Refik Hariri cinayeti ile ilgili yeni belgeler açıklayacağını söyledi.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, yakında Refik Hariri cinayeti ile ilgili yeni belgeler açıklayacağını söyledi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, bugün Beyrut’un güneyindeki Dahiye semtinde telekonferans yoluyla yaptığı konuşmada Refik Hariri cinayetini soruşturan uluslar arası mahkemenin siyasi niteliğine dikkat çekerek cinayetin Lübnan yargısı tarafından soruşturulmasının gerekliliğine değindi.

 

Uluslar arası mahkeme üzerinde bazı ülkelerin nüfuz kullanabileceğini belirten Hizbullah Genel Sekreteri, Amerika ve İsrail’in uluslar arası mahkeme üzerinde nüfuz kullandığına ilişkin kanaatin sadece Hizbullah’ta değil, Lübnan halkının tamamında var olduğuna dikkat çekti ve “Bu sebeple Refik Hariri cinayetiyle ilgili bu uluslar arası mahkeme bizim açımızda nihai karar mercii değildir” dedi.

 

İsrail’in Hariri cinayetindeki rolüyle ilgili daha önce açıkladıkları belgelerin uluslar arası mahkeme tarafından görmezden gelindiğini belirten Seyyid Hasan Nasrullah, yalancı tanık ifadeleri üzerine kurulan uluslar arası mahkemenin cinayetle ilgili nihai kararını da yine yalancı tanık ifadelerine göre verecek olmasından duyulan kaygıları dile getirdi.

 

Uluslar arası mahkemenin siyasi niteliğinden dolayı bu mahkemenin vereceği kararın Lübnan’da bunalımlara sebep olacağını belirten Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, kendisinin açıkladığı belgeleri görmezden gelen uluslar arası mahkemenin iddialarını ispat etmek için yalancı tanık ifadelerine başvurduğunu söyledi ve “Onlar, iddialarını ispat etmek için bazı Hizbullah üyelerinin Refik Hariri’nin yakınında yer alan bazı şahıslarla telefon görüşmeleri yaptığını söylüyor ve bu telefon numaralarını ele geçirdiklerini ifade ediyorlar. Telefon numaralarının bir kişinin bir cinayeti işlediğinin ispatı olduğunu hangi aklıselim kabul edebilir?” diye konuştu.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, yakında bir basın toplantısı düzenleyerek İsrail’in Refik Hariri cinayetindeki rolünü ortaya koyan yeni belgeler açıklayacağını belirterek tüm Lübnan halkından bu basın toplantısını izlemesini istedi.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım