Sadr - KDP gizli görüşmelerinin ayrıntıları açıklandı

img
Sadr - KDP gizli görüşmelerinin ayrıntıları açıklandı YDH

Iraklı milletvekili, Sadr grubu ile Kürdistan Demokrat Partisi heyetleri arasında gizli görüşmeler yapıldığını açıkladı.
YDH- Tasnim haber ajansının haberine göre Irak Parlamentosundaki “Kürdistan’ın Umudu” grubu milletvekillerinden Hoşyar Abdullah, Sadr grubu ile Kürdistan Demokrat Partisi heyetleri arasında gizli görüşmeler yapıldığını açıkladı.

Hoşyar Abdullah, Kürdistan Demokrat Partisi heyetinin Sadr grubuna iki ön şartı yerine getirmesi karşılığında Sadr grubu için iki önemli işi yerine getirme teklifinde bulunduğunu söyledi.

Iraklı milletvekili Hoşyar Abdullah’ın ifadesine göre Kürdistan Demokrat Partisi müzakere heyeti, Sadr grubu heyetine Mukteda Sadr’ı Irak’taki tek siyasi merci olarak tanıyacaklarını ve yapılacak erken seçimlerden sonra da mecliste Sadr grubu ile birlikte hareket edeceklerini söyledi.

Kürdistan Demokrat Partisi heyeti buna karşılık olarak Sadr grubundan Kürdistan Bölgesi’nin 2021 yılı bütçesinin petrol olmaksızın kabul edilmesini ve Kürdistan Bölgesi ile ilgili meselelerde sadece Mesud Barzani’nin taraf olarak kabul edilmesini istedi.