Yemen’den gemi konusunda müzakere şartı

img
Yemen’den gemi konusunda müzakere şartı YDH

Yemen Yüksek Siyasi Konsey Üyesi Muhammed Ali el-Husi, Sanaa’nın Kızıldeniz’de ele geçirilen İsrail gemisini müzakerelere açma şartını açıkladı.
YDH- Muhammed Ali el-Husi, ABD ve İsrail’in Gazze’deki saldırıları durmadığı sürece İsrail gemisi ile görüşme olmayacağını açıkladı. 

Ensarullah Hareketi Siyasi Büro Üyesi Ali el-Kahum ise Filistin zafere ulaşana kadar Yemen operasyonlarının devam edeceğini vurguladı.

Sanaa merkezli Yemen Ulusal Kurtuluş Hükümeti’nin üst düzey yetkilisi Muhammed Ali el-Husi, “ABD ve İsrail işgali, Gazze'de Filistinlilerin öldürülmesine son vermedikçe ele geçirilen İsrail gemisi Galaxy Leader'ın dosyası gündeme gelemez” dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Muhammed Ali el-Husi, ABD ve İsrail’in Gazze'deki Filistinlileri öldürmeyi bırakıp, kuşatma altındaki Şeride su, ilaç ve yiyecek göndermesini sağladıktan sonra, ele geçirilen İsrail gemisinin dosyasını tartışabileceklerini vurguladı. 

El-Husi ayrıca, Yemen donanmasının yürüttüğü ve İsrail gemisinin ele geçirilmesiyle sonuçlanan operasyonun, “mütekabiliyet ilkesine uygun olduğunu” belirtti.

El-Husi paylaşımını ABD Başkanı Joe Biden'a işaret ederek "Prematüre Bebeklerin Katili" mesajı ile paylaştı.

Yemen direniş hareketi Ensarullah’ın Siyasi Büro Üyesi Ali el-Kahum da Kızıldeniz’de ele geçirilen İsrail gemisi üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

Ali el-Kahum’a göre İsrail gemisinin Kızıldeniz'de Yemen Silahlı Kuvvetleri tarafından ele geçirilmesi, Yemen'in Aksa Tufanı Savaşı'na katılımını ilan etmesinin bir parçasıydı.

Ali el-Kahum ayrıca Yemen operasyonlarının insansız hava araçları ve 2 bin km menzilli balistik füzelerle devam ettiğini vurguladı.

El-Meyadin’e açıklamalarda bulunan Yemenli yetkili, saldırıların İsrail’e ait ekonomik ve askeri hedefleri vurduğunu belirtti.

Ali el-Kahum “İşgalci yapıya karşı büyük operasyonlarımız, Filistin ve Gazze zafere ulaşıp, operasyonların genişlemesi sonucunda İsrail yok olana kadar devam edecektir” dedi.

Kahum, "Filistin halkına yönelik Siyonist saldırganlığı ve bu varlığı destekleyen uluslararası ve ABD gizli anlaşmalarını seyrederek boş durmayacağız” diye konuştu. Makaleler

Güncel