Filistin direnişinden İsrail istihbaratına ağır darbe

img
Filistin direnişinden İsrail istihbaratına ağır darbe YDH

Filistin direniş gruplarının 7 Ekim’deki Aksa Tufanı operasyonu ile İsrail istihbaratı üslerindeki çok sayıda bilgisayarı da Gazze’ye götürdüğü açıklandı.
YDH- Tasnim haber ajansının bildirdiğine göre İslami Cihat’ın Tahran Temsilcisi Nasır Ebu Şerif, 7 Ekim’deki aksa Tufanı operasyonu sırasında İsrail istihbarat örgütlerinin serverlerini de ele geçirerek Gazze’ye taşıdıklarını açıkladı.

Gazze’de yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Tahran’da düzenlenen bir panelde konuşan İslami Cihad’ın Tahran Temsilcisi Nasır Ebu Şerif, İsrail istihbarat üslerinden ele geçirdikleri server bilgisayarlar sayesinde İsrail tarafından dünyada istihdam edilen casusların kimliklerine ulaştıklarını söyledi.

Nasır Ebu Şerif şunları söyledi: “Aksa Tufanı’nın kazanımları sanılandan çok daha fazla. Zira İsrail’in tüm istihbarat örgütlerinin uykuda olacağı düşünülmüyordu. İsrail rejiminin 15 istihbarat üssü direniş güçleri tarafından ele geçirildi. Buralardaki birçok asker öldürüldü.

Bu operasyonda istihbarat üslerindeki server bilgisayarlar direnişçiler tarafından Gazze’ye nakledildi. Bu bilgisayarda birçok casusun adları ve kimlikleri yer alıyor. Bunlar arasında İran İslam Cumhuriyeti’nde kullanılan casuslar da var.”