Yemen: Ateşkes biterse saldırılara başlarız

img
Yemen: Ateşkes biterse saldırılara başlarız YDH

Başkent Sanaa merkezli Yemen hükümeti, İsrail’in Gazze’ye yeniden saldırması halinde Yemen ordusunun da İsrail hedeflerine saldırılarına başlayacağını açıkladı.
YDH- Başkent Sanaa merkezli Yemen hükümetinin ordu sözcüsü General Yahya Seri, resmi Telagram hesabı tarafından yayımlanan açıklamasında İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına başlaması halinde Yemen ordusunun da İsrail hedeflerine insansız uçak ve füze saldırılarına yeniden başlayacağını söyledi.

General Yahya Seri, Yemen ordusunun saldırılarını yeniden başlatma kararını Ensarullah Hareketi Lideri “Abdülmelik Bedireddin el-Husi'nin emirleri”, “Yemen halkının talepleri” ve “İslam dünyasının özgür halklarının çağrıları” doğrultusunda aldığını belirtti.

İsrail’in Gazze'ye yönelik saldırganlığını sürdürmeye karar vermesi halinde, Yemen ordusunun İsrail’e karşı askeri operasyonlarını yeniden başlatmaya hazır olduğunu vurgulayan Yahya Seri, şunları söyledi:

“Yemen silahlı kuvvetleri İsrail varlığına yönelik askeri operasyonlarını karada veya denizde beklemedikleri hedefleri de kapsayacak şekilde genişletmekten çekinmeyecektir.

Yemen Silahlı Kuvvetleri, İsrail gemilerini Kızıldeniz'de engellemeye devam ediyor ve bu kararın tam olarak uygulanmasını sağlamak için ilave önlemler alacak.”

Yemen Ordu Sözcüsü Yahya Seri, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırısı sona erdiğinde Yemen ordusunun da askeri operasyonlarını durduracağını ifade etti.

Yahya Seri ayrıca, Arap ve İslam dünyasını ve dünyanın özgür insanlarını, Filistin direnişini desteklemeye çağırdı.Makaleler

Güncel