Pentagon: Hamas'ın ya da Putin'in kazanmasına izin vermeyeceğiz

img
Pentagon: Hamas'ın ya da Putin'in kazanmasına izin vermeyeceğiz YDH

Amerikan savunma bakanı bugün erken saatlerde yaptığı açıklamada, Hamas ve Rusya'nın kazanmasına izin verilmemesi için Washington'un İsrail’i ve Ukrayna'yı aynı anda desteklemeye devam edeceğini söyledi.
YDH- el-Cezire’de yayınlanan bir habere göre, Amerika'nın İsrail'in güvenliğine verdiği desteğin net olduğunu belirten Amerikan Savunma Bakanı Lloyd Austin bugün yaptığı açıklamada,"Hamas'ın 7 Ekim'de yaptığını tekrarlamamasını sağlamak için İsrail'e yardımı hızlandırdık." dedi.

Lloyd Austin sözlerine şöyle devam etti: "Ortadoğu'da Amerikan kuvvetlerine yönelik herhangi bir saldırıyı kabul etmeyeceğiz ve güçlerimizi korumak için ne gerekiyorsa yapacağız."

Lloyd Austin sözlerine şöyle devam etti: "İsrail'in tehdit edilmesini önlemek ve bu tehditten korumak için Orta Doğu'daki konumumuzu güçlendirdik. 7 Ekim'de yaşanana benzer bir saldırıya karşılık vermek her ülkenin ahlaki görevidir."

Ayrıca, "Gazze'deki sivillerin ve insani yardım akışının korunması için İsrail'e baskı yapmaya devam edeceğiz." diyen Austin, Gazze'deki mevcut krizden çıkmanın tek yolunun iki devletli çözüm olduğunu da belirtti.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken daha önce Arap dışişleri bakanlarıyla yaptığı görüşmede Washington'un İsrail’i desteklemeye devam ettiğini söylemişti.Makaleler

Güncel