Netanyahu: Karşı karşıya olduğumuz zorluk çok büyük

img
Netanyahu: Karşı karşıya olduğumuz zorluk çok büyük YDH

Netanyahu bu akşam yaptığı açıklamada, İsrail’in karşı karşıya kaldığı zorluğun çok büyük olduğuna dikkat çekti.
YDH- İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, bu akşam katıldığı bir toplantıda İsrail’in karşılaştığı zorluğun çok büyük olduğunu ve bu nedenle de hükümet kabinesinin desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Netanyahu'nun bu açıklamaları, dün gece Filistinli direnişçilerin elindeki İsrailli tutukluların takas edilmesi talebiyle on binlerce kişinin Tel Aviv'de gösteri yapmasından sonra geldi.

Netanyahu'nun siyasi iktidarını sürdürebilmesi için İsrail kamuoyuna sunabileceği bir başarı hikayesine ihtiyacı olduğunu belirten uzmanlar, hala topluma bir başarı sunamayan İsrail kabinesinin savaşı gerekçe göstererek toplumsal destek kazanmaya çalıştığını ifade ediyor.

Benyamin Netanyahu, İsrail ordusuna yakın zamanda katılan bazı askerlerle yaptığı toplantıda şunları söyledi: "Bu tarihi bir an. Kuzeyde ve güneyde güvenliği yeniden sağlamalıyız."

Netanyahu’nun bu açıklamasından önce, Hamas'ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam, bugün bir açıklama yayınlayarak yaklaşık 60 İsrail askerinin öldüğünü duyurmuştu.Makaleler

Güncel