Direniş Ekseni Cephesinde bugün (4 Aralık)

img
Direniş Ekseni Cephesinde bugün (4 Aralık) YDH

İsrail rejiminin Gazze’ye saldırıları sürerken Direniş Ekseni güçleri de farklı cephelerde İsrail hedeflerini vurdu.
YDH- 4 Aralık itibariyle Direniş Ekseni güçleri Filistin ve Lübnan cephelerinde İsrail hedeflerini vurmaya devam etti.

Gazze

Hamas'ın askeri kanadı olan El Kassam Tugayları, işgal altındaki Magin şehrinin doğusundaki İsrail ordu birliklerini roketlerle vurdu.

El Kassam Tugayları, Nirim yerleşimini 114 mm'lik kısa menzilli "Rajum" roket sistemiyle bombaladı

Gazze'nin doğu ekseninde 5 tank ve 5 personel taşıyıcıyı "Yassin 105" roketleriyle vuran Kassam Tugayları, Şeyh Rıdvan bölgesindeki çok sayıda İsrail askeri ile yakın mesafeden çatışmalara girdi. 

El Kassam Tugayları, Sufa askeri sahasındaki İsrail ordu birliklerini roketlerle vurdu. Gazze'nin doğu ekseninde ise İsrail ordusuna ait 3 aracı ve Beyt Lahiya'nın doğusunu işgal eden bir İsrail tankını Yasin 105 roketiyle vurdu.

İsrail'in sivillere yönelik katliamlarına tepki olarak Tel Aviv, Sderot ve Netivot'u roketlerle vuran Kassam Tugayları, ağır kalibreli havan toplarıyla da Gazze şehrinin güneyindeki İsrail ordu mevzilerini bombaladı.

Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya mülteci kampındaki Faluca bölgesinde İsrail güçleriyle şiddetli çatışmalara girdi ve Yasin 105 roketleriyle 5 aracı ve 1 tankı vurdu.

"Raad" patlayıcısıyla özel bir piyade vuran Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'da da bir binaya saklanan bir İsrail birliğini anti-personel roketiyle vurdu.

El Kassam Tugayları Cibaliya'nın batısını işgal eden bir tankı Yasin 105 roketiyle, Ayn Salis bölgesini, 114 mm kısa menzilli ‘Racum’ roket sistemiyle ve Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Beyt Hanun'da ise bir tankı ‘Şavaz’ silahıyla vurdu.

Kassam Tugayları, Beyt Lahia'nın doğusuna giren bir tankı Yasin 105 roketiyle, Beyt Lahiya'nın doğusundaki bir binaya saklanan bir özel kuvveti ‘TBG’ roketiyle vurdu.

Kassam Tugayları, 114 mm'lik kısa menzilli ‘Racum’ roket sistemiyle Ra'im askeri üssünü vururken Gazze'nin doğusunda İsrail ordusuna ait 4 aracı ise Yasin 105 roketleriyle imha etti. 

Kassam Tugayları, ayrıca Han Yunus’un kuzeyinde İsrail ordusuna ait iki zırhlı personel taşıyıcısı ve bir tankı Yasin 105 roketleriyle vurdu.

Kudüs Tugayları, Roket saldırılarıyla Nirim, Nir İshak ve Nir Oz'u ve ayrıca Cuhr ed-Diyk bölgesinde toplanan askeri birlikleri havan topuyla bombaladı.

Kudüs Tugayları, Şeyh Rıdvan mahallesi ekseninde İsrail askerleriyle yakın mesafeden şiddetli çatışmalara girdi, tandem roketlerle çok sayıda askeri aracı vurdu.

Kudüs Tugayları, Ebu Huli yönündeki İsrail birliklerini bir dizi 60 mm'lik düzenli havan mermisi ile ve Kissufim askeri bölgesini de roket salvosu ile bombaladı. Kuzey Gazze Şeridi ve Doğu Gazze'deki ön saflarda düşman askerleriyle şiddetli çatışmalara girdi ve tandem roketler ve RPG'lerle bir dizi askeri aracı vurdu. Gazze şehrinin doğusundaki Takaddum ekseninde bir askeri aracı ‘Sakib’ patlayıcısıyla, iki aracı da tandem roketlerle vuran Kudüs Tugayları, Kerem Ebu Salim bölgesini ve Amitai üssünü ise yoğun roket atışlarıyla bombaladı. Kudüs Tugayları, ayrıca 86. tepedeki düşman mevzilerini 107 mm'lik roketlerle bombaladı.

Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi’nin askeri kanadı olan Ulusal Direniş Tugayları’na bağlı Şehit Ömer el-Kasım Kuvvetleri, Karara'nın doğusunda İsrail kuvvetleriyle yakın mesafeden çatışmalara girdi. 

Şehit Ömer El Kasım Kuvvetleri, Sufa'yı roket saldırısı ile vurdu.

Filistin Halk Direniş Komiteleri'nin askeri kanadı Nasır Selahattin Tugayları, Kissufim askeri bölgesinin yakınındaki askeri toplantıları ağır kalibreli havan mermileriyle bombaladı.

Nasır Selahaddin Tugayları, Şeyh Rıdvan bölgesinde ve en-Nasr Caddesinde İsrail ordusu ile şiddetli çatışmalara girdi. Bir İsrail askeri aracını tandem roketiyle vurdu

Batı Şeria:

Cenin yakınlarındaki Zububa'da Filistinli direnişçiler, İsrail güçlerine EYP saldırısı düzenledi.

Kalkilya'da direnişçiler ile İsrail güçleri arasında silahlı çatışmalar yaşandı. Kalkilya'daki İsrail kontrol noktasına EYP saldırısı yapıldı.

Lübnan:

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah, gün içerisinde İsrail mevzilerine yönelik 9 operasyon gerçekleştirdi.

Hizbullah, Ştula ormanı ve Rahib bölgesinde toplanan İsrail askerlerini uygun silahlarla tam isabetle vurdu. Bağdadi bölgesinde İsrail ordu birliklerini vuran Hizbullah, Ruveysat el-Alam bölgesini ve Kefer Şuba Tepeleri’ni uygun silahlarla bombaladı.

Hizbullah, Misgav'ın doğusunda toplanan İsrail askerlerini güdümlü füzelerle vururken, Branit kışlası ve Rahib bölgesinin doğusundaki Karm el-Tuffah'ta bir İsrail piyade birliğini vurdu.

Hizbullah, Şatula ormanındaki bir İsrail piyade birliğini tam isabetle vurdu. Hizbullah, Hanita ormanında bir İsrail piyade birliğini, Birkat Rişa bölgesi ile Cel el-Alam bölgesindeki İsrail askeri mevzilerini de uygun silahlarla ve tam isabetle vurdu.Makaleler

Güncel