HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
01/05/2010 tarihinde, 23:26 saatinde eklendi
Nasrullah: Scud’ları yalanlamak gibi bir zorunluluğumuz yok
YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’in Scud füzeleri konusundaki iddialarını doğrulamak veya yalanlamak gibi bir zorunlulukları olmadığını belirterek Direniş’in her türlü silaha sahip olmaya hakkı olduğunu söyledi.

YDH- Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, İsrail’in Scud füzeleri konusundaki iddialarını doğrulamak veya yalanlamak gibi bir zorunlulukları olmadığını belirterek Direniş’in her türlü silaha sahip olmaya hakkı olduğunu söyledi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, cumartesi akşamı Beyrut’un güneyinde Direniş’i savunan bir heyeti kabulü sırasında yaptığı konuşmada Direniş’in Amerika ve İsrail’in korku ve dehşet politikalarına karşı mücadele etmek için her türlü silaha sahip olmaya hakkı olduğunu belirterek “Direniş, Scud füzeleri ile ilgili haberleri doğrulamak veya yalanlamak zorunda değildir” dedi.

 

Scud füzeleri ile ilgili haberin önce bir bölge gazetesinde yayımlandığını ardından da İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Perez’in bunu iddialarına dayanak yaptığını ve meselenin İsrail ve ABD tarafından büyütüldüğünü belirten Seyyid Nasrullah, “Siz, Suriye’nin Hizbullah’a Scud füzeleri verdiğini iddia ediyorsunuz, peki bu konudaki deliliniz nedir? Sizin hiçbir deliliniz olmadığı halde Suriye de bu haberi yalanladı” dedi.

 

Bölgede yeni bir savaş ihtimalini değerlendiren Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Eğer büyük güçler, bölge için büyük siyasi planlar öngörüyorsa bu durumda yeni bir savaşın başlaması mümkündür; ancak bölgede böylesi bir plana ilişkin herhangi bir işaret söz konusu değildir” dedi.

 

Her türlü silaha sahip olmanın Direniş’in yasal, ahlaki ve insani hakkı olduğuna dikkat çeken Seyyid Nasrullah, “Çünkü biz bu silahları kendi halkımızı savunmak için istiyoruz. Bu kanser tümörü halkımızı tehdit ediyor. Lübnan’ı ve halkımızı korumak için ne zaman gerekirse silahlarımızı kullanırız” diye konuştu.

 

Hizbullah Genel Sekreteri “Scud füzeleri İsrail’in yok edilmesine sebep olur mu?” şeklindeki bir soruya “10-20 füze İsrail’in yol olmasına sebep olmaz; ancak İsrail’in politikası mazlum rolü oynamaktır. Onlar, Gazze’de oradan kendilerine füze fırlatıldığı bahanesiyle istedikleri her şeyi yapmayı kendileri için bir hak olarak görüyorlar. İsrail, İran’ın Suriye’nin, Hizbullah’ın ve Hamas’ın nelere sahip olduğunu öğrenmeye çalışıyor. Çünkü kendisinin zevalin ve yok oluşun eşiğinde olduğunu hissediyor. Ve hile ile mazlum rolü oynayarak dünyaya İsrail saldırı altındadır ve Filistinlilerden gasp ettiği toprakları işgal altında tutmaya hakkı vardır diyerek Filistinli mültecilerin geri dönüşünü engellemeye ve bölge halklarına karşı savaş çıkarmaya çalışmaktadır” cevabını verdi.

 

Konuşmasında İsrailli liderlere seslenen Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “Scud füzeleri konusunda kopardığınız yaygara ters sonuç doğurdu; çünkü bu Tel Aviv ve Beer Seb’a’daki İsraillilerin daha fazla korku ve dehşet içine düşmesine sebep olacak. İsrail halkı artık savaş olması durumunda bölgede gerçek bir dengenin sağlanmış olduğundan daha emin olacaklar” dedi.

 

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “İsrail artık şunu iyi bilmektedir ki Direniş füzelerle silahlandıkça, İsrail hesaplarında değişiklik yapamayacaktır. Çünkü füze dengesi uzun zaman önce bozuldu. Onlar artık hava savunma sistemi dengesinde de bir bozulma olacağına inanmakta ve eğer Direniş, bu sistemlere sahip olursa İsrail savaş uçaklarının Lübnan’ı bombalamak için rahatça gidip gelemeyeceğini bilmektedirler. Bu da dengenin bozulmasıdır” dedi.

 

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Hasan Nasrallah, Hamas heyetini kabul etti 06-09-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Sonunda saklandığınız deliklerden çıkacaksınız, acelemiz yok 30-08-2020 tarihinde eklendi
Mişel Aun: Hizbullah’ın limanda silah depolaması imkansız 18-08-2020 tarihinde eklendi
“Amonyum nitrat teröristlere verilmek için depoda tutuldu” 18-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan hükümetsizlik çıkmazında 13-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan’da yeni hükümet şartları 12-08-2020 tarihinde eklendi
UNIFIL’in görev süresi uzatılmayacak iddiası 10-08-2020 tarihinde eklendi
Lübnan, İsrail tehdidine rağmen petrol çıkarmaya başlıyor 26-02-2020 tarihinde eklendi
Nasrullah: Adil kısas ABD’nin bölgeden çıkarılmasıdır 06-01-2020 tarihinde eklendi
ABD’den Lübnan’da iç savaş çabası 20-12-2019 tarihinde eklendi
Güncel
23:05 (21.09.2020)
Unews kaynakları: Selahaddin iline bağlı Duceyl bölgesinde lojistik ekipman taşıyan Amerikan askeri konvoyunu hedef alan bir patlama oldu.
14:22 (16.09.2020)
Sputnik Haber Ajansı kaynağı: Rusya, Türkiye'ye İdlib'deki gözlem noktalarının sayısını azaltmayı teklif etti, Türkiye öneriyi reddetti.
23:14 (23.08.2020)
Unews: İsrail rejimi ordusuna ait bir insansız uçak, Gazze'de Rafah kentinin doğusunda düştü.
23:18 (21.08.2020)
Şarku'l Avsat: Suudi Arabistan, Libya'daki ateşkesi olumlu karşıladı.
23:16 (21.08.2020)
Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu'nun Sözcüsü Ahmed Mismari: Libya Ordusu'nun ateşkesi reddettiğine dair haberler doğru değil.
23:46 (18.08.2020)
Unews: Deyr ez-Zor'daki Koniko gaz sahasındaki yasadışı Amerikan üssünün çok sayıda roketle vurulduğuna dair haberler geliyor.
23:19 (18.08.2020)
Amerika'nın Deyr ez-Zor'daki üssüne füze saldırısı yapıldı.
13:40 (17.08.2020)
Rusya el-Youm: Putin, Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde Libya'da çatışan taraflar arasında doğrudan müzakere başlatılmasının zaruretini vurguladı.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Yozlaşmış düzenler, lümpen devrimler
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım