Direniş Ekseni Cephesinde Bugün (14 Şubat)

img
Direniş Ekseni Cephesinde Bugün (14 Şubat) YDH

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah, Filistin'in kuzeyindeki İsrail askeri hedeflerine yönelik saldırılarını aralıksız sürdürüyor.
YDH- Kassam Tugayları, Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus'ta İsrail ordu araçları ve askerleriyle çatışmaya girdi. Operasyonda 630'uncu Tabur komutanı, bir bölük komutan yardımcısı ve bir asker öldürüldü.

Mücahid Tugayları, Gazze Şeridi'nin merkezinin doğusunda, casus yazılım ve keşif ekipmanlarıyla donatılmış bir İsrail bölgesine roket saldırısı düzenledi.

Tugaylar ayrıca savaşçılarının, daha önce patlatma için kurduğu bir binada mevzilenen bir İsrail kuvvetini öldürdüğünü ve yaraladığını da duyurdu.

Lübnan İslami Direnişi Hizbullah, çok sayıda füze ile Safed kentindeki Kuzey Komuta karargahını tam isabetle vurdu. Bu saldırı sonucunda bir askerin öldüğü ve 7 askerin de yaralandığı bildirildi. Safed'e yönelik füze saldırısında öldürülen kadın askerin, 91. Celile Tümeni'ne bağlı, 869. Tabur'dan olduğu açıklandı.

Branit’teki 91. Celile Tümeni Komutanlığı Karargahı,

Kiryat Shmona'daki 769. Doğu Tugayı'nın karargahı,

Meron Air komuta ve kontrol üssü,

Beit Hillel askeri üssü,

İşgal altındaki Golan Tepeleri'ndeki Kela'daki eğitim kampı,

Hermon Dağı'ndaki Ma'ale Golan İsrail ordu üssü,

Arka cephedeki çoğu topçu mevzisi ve askeri yoğunlaşmalar uygun silahlarla hedef alındı ve tam isabetle vuruldu.Makaleler

Güncel