HABERLER    ANALİZLER
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ | GİZLİLİK POLİTİKASI |
10-05-2022 tarihinde, 00:53 saatinde eklendi
Dünyanın en saçma yasası
Dünyanın en saçma yasası
Anton Mihaylov

Guinness Rekorlar Kitabı'na ifade özgürlüğüne karşı en gülünç yasa olarak kaydedilmesi gereken aynı sahte "seçilmiş insanlar" yasası nedeniyle, hiç kimse eylemleri hakkında yorum yapmayacak; çünkü aksi takdirde anti-Semitizmle suçlanacaklar.

Bugünlerde Amerika ve İngiltere liderliğindeki NATO’nun genişleme hevesleri sebebiyle Rusya, Ukrayna’ya saldırdı ve maalesef bundan dolayı da birçok kişi zarar gördü.

Rusların iddiasına göre başka çare yoktu. Kremlin eğer bu büyük kararı almamış olsaydı çok uzak olmayan bir gelecekte milyonlarca Rus öldürülecekti.

 Ama her şeyden önemli olan bu günlerin bitecek olması. Rusya ve Ukrayna halkları arasındaki düşmanlık yeniden dostluğa dönüşecek. Ancak şu an yazacaklarım başka bir şey hakkında.

Tarih boyunca komşular arasında binlerce savaş oldu ve milyonlarca kişi hayatını kaybetti.

Yakın tarihimizde sözde medeni Avrupa ülkelerinin yaptığı iki dünya savaşında kırk altı milyon insan öldü, yüz milyonlarca insan da yaralandı ve mülteci durumuna düştü. Aynı Avrupalı sömürgeciler, özellikle de İngiliz deniz haydutları, Hindistan, İran, Afganistan, Irak, Mısır ve Filistin'de milyonlarca Asyalıyı öldürdü.

Kana susamış Fransızlar, başta Cezayir ve Sahra Altı Afrika olmak üzere Afrika'da milyonlarca masum insanı katletti.

İtalyanlar Libya ve Etiyopya'da soykırım yaptılar. Aslında, çoğu Avrupa ülkesi, diğer halklara yönelik savaş, cinayet ve vahşet konusunda inkar edilemez bir koleksiyonuna ve utanç verici bir sicile sahiptir.

Bununla birlikte, bugün yer küredeki sekiz milyar insan, bu yaşananlar için kimseyi suçlamadan geçmişi unutuyor ve bugünü yaşıyor. Bu, Allah'ın tüm temiz insanların ruhlarına yerleştirdiği bağışlama ruhudur; ancak bu yasanın da sahte bir istisnası var. Bu, kendilerini diğer halklardan ve kavimlerden üstün gören bazı kişilerin kendilerini korumak için oluşturdukları bir yasadır.

Tarih boyunca insanları bölmek ve başkalarına karşı komplo kurmaktan başka bir amacı olmayanlar, geçmişten günümüze tüm halklardan intikam alırlar ve sürekli tazminat koparırlar.

Kendilerinden bazılarını bir senaryo oluşturarak öldürürler ve kendilerine “mazlum” imajı yaratmak için kendi türünden masum ve mazlumlardan bazılarını fırınlarında yakarlar.

İsrail'in yaratılmasında İngiltere'den sonra en büyük rolü oynadığına göre Hitler'in Yahudi olmadığını kim kanıtlayabilir?

Lavrov bu konuda diplomatik bir yorum yaptığında, İsraillilerin onu protesto etmeye ve onu antisemitizmle suçlamaya hakkı var mı? Bu saçma argüman nedir?

Yahudilerin Holokost bahanesiyle iki amacı vardır: Kıyametten önce Avrupa hükümetlerinden tazminat koparmak ve İngiliz entrikaları yardımıyla zorla ele geçirdikleri yabancı toprakları işgale devam etmek.

Yetmiş dört yıldan fazla bir süredir, kendilerine sahte bir devlet ve ülke inşa etmek için Filistin'in mazlum halkına karşı mümkün olduğunca çok suç işlediler.

Ancak Guinness Rekorlar Kitabı'na ifade özgürlüğüne karşı en gülünç yasa olarak kaydedilmesi gereken aynı sahte "seçilmiş insanlar" yasası nedeniyle, hiç kimse eylemleri hakkında yorum yapmayacak; çünkü aksi takdirde anti-Semitizmle suçlanacaklar.

Temel bir sorum var: Neden Yahudiler seçilmiş insanlar olsun ve neden kimsenin onların gülünç tarihleri​​hakkında konuşmasına bile izin verilmiyor?

Dışişleri bakanımız Yahudiler hakkında tüm İsrail'i sarsan ne söyledi? Diğer ülkelerdeki Yahudiler yerel halk gibi olmak istiyorlarsa, İsrail için diğer ülkeleri gözetlemeyi bırakmalı ve İsrail hükümetine değil ülkelerine sadık olmalıdırlar.

İsrail'e göç eden Yahudi hemşerilerimize saygı duyuyor ve onları Rusya'daki anavatanlarına dönmeye davet ediyoruz. Ama bu savaşta İsrail hükümetinin en büyük düşmanımız olan ABD ve İngiltere'nin dostu olduğunu anladık ve şimdiye kadar Zelenskiy'i Yahudi olduğu için herhangi bir desteğini esirgemedi.

Aftershock’tan çeviri: YDH  

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış
Diğer İlgili Başlıklar
Sınır tartışması senaryoları: Üçüncü Hizbullah İsrail savaşı mı geliyor? 14-06-2022 tarihinde eklendi
Dünyanın en saçma yasası 10-05-2022 tarihinde eklendi
1982’de Sabra ve Şatilla’da işlenen cinayet, 2022’de Buça’da tekrar edildi 07-04-2022 tarihinde eklendi
Tokayev’e suikast girişimi iddiası 03-04-2022 tarihinde eklendi
Rusya: Eğilimler ve göstergeler 23-03-2022 tarihinde eklendi
Şeylerin adını değiştirmek, onların niteliğini değiştirmez 02-03-2022 tarihinde eklendi
Kafkasya ve Mezopotamya'da Türk-İsrail İttifakı 06-01-2022 tarihinde eklendi
ABD, Irak’tan gerçekten çekiliyor mu? 21-12-2021 tarihinde eklendi
Beyrut katliamının arkasında ABD büyükelçiliği var 15-10-2021 tarihinde eklendi
Putin ve Erdoğan Suriye ve Karabağ’ın gölgesinde buluştu 30-09-2021 tarihinde eklendi
Güncel
12:18 (01.03.2022)
El Meyadin: Ukraynalı bir yetkili, Belarus güçlerinin sınır kenti Çernigiv'e girdiğini bildirdi.
14:26 (24.02.2022)
El Cezire: Ukrayna'ya ait bir askeri uçak düştü, 5 kişi öldü.
14:22 (24.02.2022)
El Arabiya: Rusya hava araçları Kiev'e 20 kilometre mesafedeki Hostomel kentine saldırıyor.
14:11 (24.02.2022)
El Cezire: Ukrayna cumhurbaşkanının danışmanı, Kiev yakınındaki askeri havaalanı çevresinde şiddetli çatışmalar yaşandığını bildirdi.
14:01 (24.02.2022)
Unews: Rusya savaş uçakları, Ukrayna'nın başkenti Kiev'in üstünde uçuyor.
13:05 (01.02.2022)
Irak'ın Nasıriye kentinde Amerikan askeri lojistik konvoyuna saldırı.
23:07 (14.09.2021)
Amerikan F15E savaş uçakları Irak Suriye sınır şeridine saldırdı. Saldırıda Halk Seferberlik Güçlerine ait iki araç vuruldu; ama can kaybı yaşanmadı.
14:09 (04.09.2021)
Pakistan İstihbarat Servisi Başkanı general Faiz Hamid, Taliban'ın davetiyle Kabil'e gitti.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Mukteda Sadr tipi devrim: İç savaş gösterip darbeye razı etmek
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım