HABERLER    ANALİZLER
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ | GİZLİLİK POLİTİKASI |
10-05-2022 tarihinde, 00:53 saatinde eklendi
Dünyanın en saçma yasası
Dünyanın en saçma yasası
Anton Mihaylov

Guinness Rekorlar Kitabı'na ifade özgürlüğüne karşı en gülünç yasa olarak kaydedilmesi gereken aynı sahte "seçilmiş insanlar" yasası nedeniyle, hiç kimse eylemleri hakkında yorum yapmayacak; çünkü aksi takdirde anti-Semitizmle suçlanacaklar.

Bugünlerde Amerika ve İngiltere liderliğindeki NATO’nun genişleme hevesleri sebebiyle Rusya, Ukrayna’ya saldırdı ve maalesef bundan dolayı da birçok kişi zarar gördü.

Rusların iddiasına göre başka çare yoktu. Kremlin eğer bu büyük kararı almamış olsaydı çok uzak olmayan bir gelecekte milyonlarca Rus öldürülecekti.

 Ama her şeyden önemli olan bu günlerin bitecek olması. Rusya ve Ukrayna halkları arasındaki düşmanlık yeniden dostluğa dönüşecek. Ancak şu an yazacaklarım başka bir şey hakkında.

Tarih boyunca komşular arasında binlerce savaş oldu ve milyonlarca kişi hayatını kaybetti.

Yakın tarihimizde sözde medeni Avrupa ülkelerinin yaptığı iki dünya savaşında kırk altı milyon insan öldü, yüz milyonlarca insan da yaralandı ve mülteci durumuna düştü. Aynı Avrupalı sömürgeciler, özellikle de İngiliz deniz haydutları, Hindistan, İran, Afganistan, Irak, Mısır ve Filistin'de milyonlarca Asyalıyı öldürdü.

Kana susamış Fransızlar, başta Cezayir ve Sahra Altı Afrika olmak üzere Afrika'da milyonlarca masum insanı katletti.

İtalyanlar Libya ve Etiyopya'da soykırım yaptılar. Aslında, çoğu Avrupa ülkesi, diğer halklara yönelik savaş, cinayet ve vahşet konusunda inkar edilemez bir koleksiyonuna ve utanç verici bir sicile sahiptir.

Bununla birlikte, bugün yer küredeki sekiz milyar insan, bu yaşananlar için kimseyi suçlamadan geçmişi unutuyor ve bugünü yaşıyor. Bu, Allah'ın tüm temiz insanların ruhlarına yerleştirdiği bağışlama ruhudur; ancak bu yasanın da sahte bir istisnası var. Bu, kendilerini diğer halklardan ve kavimlerden üstün gören bazı kişilerin kendilerini korumak için oluşturdukları bir yasadır.

Tarih boyunca insanları bölmek ve başkalarına karşı komplo kurmaktan başka bir amacı olmayanlar, geçmişten günümüze tüm halklardan intikam alırlar ve sürekli tazminat koparırlar.

Kendilerinden bazılarını bir senaryo oluşturarak öldürürler ve kendilerine “mazlum” imajı yaratmak için kendi türünden masum ve mazlumlardan bazılarını fırınlarında yakarlar.

İsrail'in yaratılmasında İngiltere'den sonra en büyük rolü oynadığına göre Hitler'in Yahudi olmadığını kim kanıtlayabilir?

Lavrov bu konuda diplomatik bir yorum yaptığında, İsraillilerin onu protesto etmeye ve onu antisemitizmle suçlamaya hakkı var mı? Bu saçma argüman nedir?

Yahudilerin Holokost bahanesiyle iki amacı vardır: Kıyametten önce Avrupa hükümetlerinden tazminat koparmak ve İngiliz entrikaları yardımıyla zorla ele geçirdikleri yabancı toprakları işgale devam etmek.

Yetmiş dört yıldan fazla bir süredir, kendilerine sahte bir devlet ve ülke inşa etmek için Filistin'in mazlum halkına karşı mümkün olduğunca çok suç işlediler.

Ancak Guinness Rekorlar Kitabı'na ifade özgürlüğüne karşı en gülünç yasa olarak kaydedilmesi gereken aynı sahte "seçilmiş insanlar" yasası nedeniyle, hiç kimse eylemleri hakkında yorum yapmayacak; çünkü aksi takdirde anti-Semitizmle suçlanacaklar.

Temel bir sorum var: Neden Yahudiler seçilmiş insanlar olsun ve neden kimsenin onların gülünç tarihleri​​hakkında konuşmasına bile izin verilmiyor?

Dışişleri bakanımız Yahudiler hakkında tüm İsrail'i sarsan ne söyledi? Diğer ülkelerdeki Yahudiler yerel halk gibi olmak istiyorlarsa, İsrail için diğer ülkeleri gözetlemeyi bırakmalı ve İsrail hükümetine değil ülkelerine sadık olmalıdırlar.

İsrail'e göç eden Yahudi hemşerilerimize saygı duyuyor ve onları Rusya'daki anavatanlarına dönmeye davet ediyoruz. Ama bu savaşta İsrail hükümetinin en büyük düşmanımız olan ABD ve İngiltere'nin dostu olduğunu anladık ve şimdiye kadar Zelenskiy'i Yahudi olduğu için herhangi bir desteğini esirgemedi.

Aftershock’tan çeviri: YDH  

Payla__m
Facebook da Payla_
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Hen_z yorum yap_lmam__
Di_er _lgili Ba_l_klar
İsrail ekonomik gücünü bölge ülkelerine borçlu 01-12-2023 tarihinde eklendi
Hannibal direktifi ve 7 Ekim 26-11-2023 tarihinde eklendi
Gazze savaşının İsrail'e faturası: Tek boynuzlu atlar, darboğaz ve ufuktaki Pirus Zaferi 22-11-2023 tarihinde eklendi
NATO'nun Ukrayna projesinde çatlaklar 19-07-2023 tarihinde eklendi
'Aslanların Yuvası': “Direnişin artık bir kalkanı ve kılıcı var 27-02-2023 tarihinde eklendi
Düşmanı maskeliyken de tanıyabilmek ya da liberal siyonizme giriş 03-02-2023 tarihinde eklendi
‘Kadın özgürlük hareketi’ne ‘Cuma imamı’ ve ‘tecavüz’ desteği 08-11-2022 tarihinde eklendi
Sınır tartışması senaryoları: Üçüncü Hizbullah İsrail savaşı mı geliyor? 14-06-2022 tarihinde eklendi
Dünyanın en saçma yasası 10-05-2022 tarihinde eklendi
1982’de Sabra ve Şatilla’da işlenen cinayet, 2022’de Buça’da tekrar edildi 07-04-2022 tarihinde eklendi
Güncel
15:51 (21.11.2023)
İsrail medyası: Lübnan'dan Avivim kışlasına güdümlü füzeler atıldı.
14:57 (21.11.2023)
İsrail basını: Lübnan'dan Minara yerleşimine güdümlü füze saldırısı yapıldı.
21:30 (18.11.2023)
Irak İslami Direnişi, Suriye'nin Irak ve Ürdün sınırında yer alan Amerikan işgali altındaki Tenef askeri üssünü insansız uçaklarla vurduğunu açıkladı.
11:47 (18.11.2023)
İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Tugayları, el-Sanati bölgesindeki İsrail mevzilerini havan toplarıyla vuruyor.
11:25 (18.11.2023)
İsrail Hayom'un Arapça sayfası, Lübnan'dan Margaliot yerleşimine füze ve havantopu saldırılarının yapıldığını bildiriyor.
11:02 (18.11.2023)
Hizbullah Vadi Sa'sa bölgesindeki İsrail askeri komuta merkezini güdümlü füzeyle vurdu.
12:18 (01.03.2022)
El Meyadin: Ukraynalı bir yetkili, Belarus güçlerinin sınır kenti Çernigiv'e girdiğini bildirdi.
14:26 (24.02.2022)
El Cezire: Ukrayna'ya ait bir askeri uçak düştü, 5 kişi öldü.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Direniş Ekseni ve Gazze savaşının yönetimi
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım