Hamas: İsrail ordusu 2 esirin daha ölümüne neden oldu

img
Hamas: İsrail ordusu 2 esirin daha ölümüne neden oldu YDH

Hamas bugün yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun saldırıları sonucunda 2 İsrailli esirin daha öldürüldüğünü duyurdu.
YDH- Hamas'ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları, bugün yaptığı açıklamada İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne yönelik son 96 saatlik saldırılarında iki İsrailli esirin daha öldürüldüğünü duyurdu.

Kassam Tugayları devamında şunları söyledi: "Ayrıca, 8 esir daha ağır yaralandı. Yaralıların durumu uygun tedavi koşullarının olmayışı nedeniyle her geçen an daha da kötüleşiyor".

Açıklamanın başka bölümünde de devam eden saldırı ve bombalamalar nedeniyle yaralanan bu insanların hayatlarının tüm sorumluluğunun “Siyonist düşmana ait olduğunu” belirtti.

Tabur ve tugayların geri çekilmesine neden olan ordudaki kayıpların artmasına rağmen Netanyahu, Hamas'ın esir takası için ateşkes şartlarını reddetmişti.

Netanyahu yeni yaptığı açıklamayla önümüzdeki iki hafta içinde Refah'a ve Gazze'nin güneyine yönelik kara harekatının genişleteceğini bildirdi.

Bu karar birçok protestoya neden oldu ve hatta İsrail ordusunun yetkililerinden birinin istifasıyla sonuçlandı.

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi saldırıya karşı çıkarak, "Refah'taki operasyon için tahliyelerin gerçekleştirilmesi ve Mısır ile koordinasyon da dahil olmak üzere uygun koşulların sağlanmasının gerektiğini" vurguladı.

Birkaç gün önce Amerikan The New York Times gazetesinde yer alan bir haberde de İsrail ordusunun ölümünü doğruladığı 32 kişiye ek olarak, 20 esirin daha öldürüldüğü bildirilmişti.Makaleler

Güncel