HABERLER    LÜBNAN
ARAP DÜNYASI | SURİYE | FİLİSTİN | IRAK | İRAN | İSRAİL | LÜBNAN | ASYA | RUSYA | KÜRDİSTAN | ANALİZLER | KİMDİR? | RÖPORTAJ |
09-08-2012 tarihinde, 01:15 saatinde eklendi
Lübnanlı ailelerden Türkiye’ye tehdit
Lübnanlı ailelerden Türkiye’ye tehdit
YDH- Suriye’de kaçırılan Lübnanlıların aileleri Türkiye büyükelçiliği önünde gösteri yaparak yakınlarının serbest bırakılmaması halinde Lübnan’daki Türk askerlerinin hedef alınacağı tehdidinde bulundu.

 

YDH- Suriye’de kaçırılan Lübnanlıların aileleri Türkiye büyükelçiliği önünde gösteri yaparak yakınlarının serbest bırakılmaması halinde Lübnan’daki Türk askerlerinin hedef alınacağı tehdidinde bulundu.

El Alem televizyonunun haberine göre Suriye’nin Halep kendinde kaçırılan Lübnanlıların aileleri Beyrut’taki Türk büyükelçiliğinin önünde gösteri düzenledi.

Suriye’de kaçırılan yakınlarının başlarına geleceklerden Ankara’nın sorumlu olduğunu belirten Lübnanlı aileler, Lübnan hükümetinden de konuyla ilgili somut girişimde bulunmasını beklediklerini söyledi.

Kaçırılan Lübnanlıların durumunu takip etmek için kurulan komisyonun Başkanı Şeyh Abbas Zugayb, el-Alem televizyonuna yaptığı açıklamada rehinelerin ailelerinin Beyrut havaalanını kapatmak istediklerini; ancak kendilerinin bu eylemi engellediklerini söyledi.

Rehinelerin ailelerinin Türkiye’ye son derece tepkili olduklarını belirten Abbas Zugayb, rehinelerin yakınlarının “Türkiye’nin Lübnan’da askerleri, diplomatları ve vatandaşları var. Eğer kaçırılanlar serbest bırakılmazsa bizim açımızdan Türkler Lübnanlılardan daha önemli olmaz” dediklerini aktardı.

İran'ın Meşhed kentindeki İmam Rıza türbesini ziyaret ettikten sonra karayoluyla ülkelerine dönen Lübnanlı ziyaretçiler, 25 Mayıs’ta Suriye'nin Halep kentinde silahlı bir grup tarafından kaçırılmıştı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Lübnanlı yetkililerle yaptığı telefon görüşmesinde kaçırılan Lübnanlıların serbest bırakıldığını ve Türkiye’den Beyrut’a gönderileceğini belirtmiş eski Lübnan Başbakanı Sa’d Hariri, Lübnanlıları Türkiye’den Beyrut’a nakletmek için özel bir uçak göndereceğini açıklamıştı.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun telefonundan ve Hariri’nin açıklamasından sonra Lübnan İçişleri Bakanı Mervan Şerbel ve Dışişleri Bakanı Adnan Mansur ile birlikte Mustakbel Partisi genel sekreteri ile Hizbullah ve Emel temsilcilerinin gece geç saatlere kadar rehineleri karşılamak için Beyrut havaalanında bekledikleri bildirilmiş; ancak daha sonra Lübnanlı rehinelerin Türkiye’ye verilmediği açıklanmıştı.

  

Paylaşım
Facebook da Paylaş
Yorum Yaz Yorum
Yorumlar
Nadir tarafından 09-08-2012 02:48:25 Tarihinde yazıldı.
Pes doğrusu
Böylesine dahiyane bir fiyaskoya imza atabilmeyi başaran dışişlerimizi ve konuyla ilgili suspus şampiyonu kapıkulu medyayı tebrik ediyoruz. Gerçi mavi marmara gemisini uluslararası sularda Dünyanın en azğın korsanlarının merhametli kollarına bırakarak ortalıktan kaybolma başarısı gösteren ; ilaveten bu ihaneti ve fiyaskoyu (!)neredeyse bir zafer kazanmışız gibi okuyabilen dışişlerimizin başarısına önceden şahittik ! Dışişleri bakanımızın fırsat buldukça dillendirdiği "israili dize getirdik"(!) veciz sözüde zaten bunun kanıtı olarak her zaman belleklerimizde yerini koruyor.Bu tür fiyaskolar muz cumhuriyetlerinde bile;bırakın bakan istifasını hükümetleri bile düşürürken , bizde sayın nazıra medhiyeler dizilmeye devam ediliyor.Sanırım israilin dize getirilmiş olması, yarın başta Abd olmak üzere daha birçoklarınıda dize getireceğimizin teminatı olarak değerlendirilmeli. Hiç değilse bu umut varya ne gam !
Diğer İlgili Başlıklar
Fuad Sinyora: Şimdi başbakan olsam yine yaparım 07-11-2019 tarihinde eklendi
Lübnan’da 'halk hareketi' karşısında kim nerede duruyor? 04-11-2019 tarihinde eklendi
Lübnanlı partilerin yeni duruma ilişkin tavrı 31-10-2019 tarihinde eklendi
Lübnan’la ilgili üç senaryo 30-10-2019 tarihinde eklendi
Nasrullah: İç savaştan endişeliyiz, Direniş yanlıları meydanları terk etsin 26-10-2019 tarihinde eklendi
Lübnan’da tarihi saatler 21-10-2019 tarihinde eklendi
Hizbullah’tan tüm taraflara sorumluluk çağrısı 19-10-2019 tarihinde eklendi
Tahran'dan Mişel Aun’un talebne olumlu cevap 11-06-2019 tarihinde eklendi
Bahreyn konferansı, ‘Yüzyılın Anlaşması’nın ilk adımı 26-05-2019 tarihinde eklendi
Hariri’ye rağmen Lübnan’dan Şam’a ziyaret 01-04-2019 tarihinde eklendi
Güncel
13:35 (24.10.2019)
Reuters: Rusya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye güçlerinin Suriye'de bulunması konsunda belirli bir zaman çizelgesi olmadığını açıkladı.
23:53 (14.04.2019)
İsrail Kanal-12 TV: Birleşik Arap Emirlikleri uçakları ve subayları ile İsrail hava kuvvetleri Yunanistan'da ortak askeri tatbikat yaptı.
23:36 (25.03.2019)
İsrail kabinesi, ateşkesi reddetti, Gazze'ye yönelik saldırıların sürdüğünü açıkladı.
22:44 (25.03.2019)
SANA: Terörist gruplar, Halep'in el-Cedide mahallesine roket saldırısı yaptı.
22:22 (25.03.2019)
El Kuds: İşgalci rejim uçakları Cibaliya'nın doğusunu vurdu.
22:11 (25.03.2019)
El Hades: Halk Cephesi: İsrail bombardımanı, ateşkes ilan edildikten sonra durdu.
22:06 (25.03.2019)
El Cezire: İsrail Han Yunus'un batısındaki balıkçı limanına hava saldırısı yaptı.
21:50 (25.03.2019)
Direniş Grupları Ortak Operasyon Odası: Mısır'ın çabaları ile ateşkes anlaşması gece saat 10'da başlayor.
Haftanın Yorumu
Alptekin DURSUNOĞLU
Barış Pınarı’nda neye niyet neye kısmet
Siyasi Analizler
En Çok
Okunan Yorumlanan Paylaşılan
Hava Durumu
İstanbul Ankara İzmir
ISTANBUL ANKARA IZMIR
Piyasa Verileri
Anket
Türkiye'nin Irak politikasının hedefi ne olmalıdır?
Üç ayrı devlete bölünmesini desteklemek.
Ulusal birliğini ve toprak bütünlüğünü korumak.
Yeni federal bölgelerin kurulmasını sağlamak.
Mevcut durumun devamını desteklemek.
Yakın Doğu Haber ® 2006 - 2012
Sitede bulunun içerikler ve analizler kaynak gösterilerek alıntılanabilir  RSS Tasarım & Yazılım : Network Yazılım